League of Legends – Viego

League of Legends se rozroste o vůbec první novelu

25. 3. 2022
Zdroj náhledu: Riot Games

Stále se rozrůstající svět online hry League of Legends, zkráceně LoL, se každým dnem rozpíná víc a víc. Na trhu najdete nejrůznější merch, od akčních figurek až po herní příslušenství, dále výborný seriál Arcane a v neposlední řadě jsou to také knihy. Riot společně s Orbit Books přinesou všem fanouškům vůbec první novelu s názvem Ruination. Autorem je Anthony Reynold, který s Riotem spolupracuje již delší dobu a zastává post hlavního „příběháře“. Dobrou zprávou ovšem je, že Ruination vyjde už toto září. Předobjednávky jsou již v plném proudu, tak na nic nečekejte! Titul vyjde v anglickém jazyce, ale i v elektronické a zvukové podobě bude distribuován celosvětově. Předpokládá se také překlad do hlavních mezinárodních jazyků, a tak se můžeme pouze modlit, aby se tohoto kousku chytilo nějaké české nakladatelství.

Příběh se zaměří na postavu Kalisty, ve hře nazývané Spear of Vengeance (Oštěp pomsty), a na její krutý osud ještě předtím, než byla zrazena a prošpikována oštěpy. Kalista se ve hře objevuje už od roku 2014, zatímco druhá důležitá postava tohoto knižního příběhu, The Ruined King Viego, se v ní zas tak dlouho nepohybuje. Hlavní zápletka bude popisovat Kalistinu cestu, kdy se jako pyšná generálka královských vojsk vydá pátrat po léku pro otrávenou královnu Isoldu. Pokud vám Kalistin příběh není znám, určitě si počkejte na knížku, která vám ho jistě představí více do hloubky. The Ruined King se minulý rok dočkal vlastního RPG, a tak je tato novela pouze vítanou novinkou.

Ve skutečnosti nejde úplně tak o zcela první novelu tohoto univerza. Prvenství drží Garen: First Shield, avšak tento příběh vyšel pouze elektronicky. Ruination by se tak dalo považovat za první novelu ze světa League of Legends, která se do našich rukou dostane i v té hmatatelné podobě.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.