Project L – úvodka

Project L jako bojovka od Riotu

22. 11. 2021
Zdroj náhledu: Riot Games

Před dvěma lety nám byla velmi stručně představena vznikající 2D bojová hra ze světa League of Legends s prozatímním názvem Project L. Protože v sobotu vyšly poslední tři díly seriálu Arcane, Riot Games na svém oficiálním kanále na Twitchi využili této příležitosti nejen k oslavám odvysílání první řady, ale také ke sdělení několika mála novinek. Mezi ně se řadí i bližší pohled na Project L… protože nám přece nestačí mlátit se s hrdiny pouze ve Vyvolávačově žlebu.

Půjde o bojovou hru ve stylu tag-team neboli zápasů dvojic různých šampionů. Hráč ovládá jednoho po druhém, přičemž druhého využívají k asistenčním útokům. Představeni byli prozatím Jinx, Ahri, Darius a nově také Ekko, ale určitě budete moct počítat s vícero postavami. Každý z hrdinů bude mít své specifické bojové schopnosti, které by se měly držet jejich schopností daných z online hry League of Legends. Například Ekko se bude moct vracet v čase. Výtvarný styl si bere některé kulisy z výše zmiňovaného seriálu Arcane, jak můžete vidět v traileru. Celý koncept tak působí velmi svěže a krásně se na něj dívá.

Zdroj: igdb.com

Designéři Tom a Tony Cannon mají vysoké ambice vytvořit z tohoto projektu kvalitní bojovou hru, kterou budou hráči moct hrát roky, či dokonce desetiletí. Na své si také přijdou úplní nováčci, pro které údajně nebude složité hru hrát, ale zdokonalit se v ní už bude vyžadovat čas, podle hesla „easy to play, hard to master.“ Cíle tvůrců nejsou zrovna malé, a tak předem oznamují, že se hry nedočkáme letos ani v příštím roce. Přestože tým vývojářů má už hodně za sebou, na projektu je stále dost práce. Přislíbili však své komunitě, že už se na tak dlouho neodmlčí a budou nám alespoň dvakrát do roka přinášet aktuality a velké novinky. Opět se nám mají ozvat za několik měsíců, začátkem druhé poloviny roku 2022.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.