Lies Of P – motýlci

Lies of P představuje svou hratelnost

25. 8. 2022
Zdroj náhledu: NEOWIZ

Gamescom Opening Night Live vůbec poprvé představilo steampunkového Pinocchia v nové hře s názvem Lies of P. Trochu nevšední kombinace Dark Souls a historické epochy Belle Époque si hned mezi fanoušky získala své právoplatné místo. Zatímco předevčírem nám byl představen první trailer, včerejší Future Games Show ukázala hned dvanáctiminutové gameplay video. Lies of P by měl vyjít někdy během roku 2023 na PC, PS5 a Xbox Series X/S. Za zmínku také stojí, že se hra objeví v Xbox Game Passu.

Pinocchio se na své cestě stát se člověkem setká s nejedním problémem. V padlém světě Krat se dříve krásné město zmítá v chaosu a postupně podléhá zkáze. Město je přeplněno hromadou podivných nepřátel a přeživší obyvatelé pro vás budou představovat pouhé figurky ve vaší hře. Zde nelze nikomu věřit, proto budete muset často lhát, na základě čehož se budou odvíjet i procedurálně generované úkoly a ovlivní to také, jak celý příběh zakončíte.

Hlavní hrdina je přece jen loutka, které budete moct měnit různé části těla a vylepšovat či rovnou vytvářet nové zbraně a schopnosti potřebné i pro jiné činnost, než je samotný boj. Trailer ukazuje nepřáteli zahlcené město při pokusu hlavního hrdiny dostat se až k děsivému robotickému klaunovi coby k bossovi oblasti. P se ve druhé polovině gameplaye dostane do továrny vyrábějící další mechanické loutky, jež postupně zamořují město, a odemkne možnost v rukou třímat hned dvě zbraně. Inspirace žánrem soulslike je jasně zřetelná na obtížnosti, nemilosrdně mizející výdrži, předmětech i na stylu boje. Bohužel nám toho prozatím nebylo sděleno více.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.