Mandragora – to zavání průšvihem

Mandragora vás uvrhne do temné říše děsivých tvorů

14. 2. 2022
Zdroj náhledu: Primal Game Studio

Mnoho hráčů nedbá na své psychické zdraví a i přes častá varování se pouští do titulů, jako je Dark Souls, Nioh, Hollow Knight, Sekiro, Ghosts and Goblins nebo další podobné nervydrásající kousky. Maďarské studio Primal Game se vytasilo s novinkou, která se jistě zařadí k výše zmíněným hrám… jistě poteče krev i slzy, a o vašich nervech se ani zmiňovat nebudeme. Mandragora na první pohled vypadá jako drsná záležitost, která si od Souls her bere značnou inspiraci.

Lidstvo se před temným světem plným děsivých příšer a hrozivých tvorů dobrovolně opevnilo za zdmi z cihel. V naději, že jim sladká nevědomost přinese vytoužené životní štěstí a mír, si nalhávají, že je vše v pořádku. Vy však odmítáte žít v této lži a rozhodnete se vzít osud do vlastních rukou. Svět Entropie pomalu podléhá temnotě. Postavte se v soubojích na život a na smrt odolným bossům, potkávejte po cestě nové spojence a dělejte morální rozhodnutí. Legendární čarodějnická lucerna vás ochrání před tmou, ale s tím, co se v ní skrývá, už budete muset bojovat sami.

Zdroj: Primal Game Studio

Mandragora nabídne hned několik tříd postav, u kterých si budete moct zvolit a upravovat dovednosti společně se vzhledem. Rozsáhlá mapa bude skrývat mnoho pokladů a cetek vhodných k obchodování. Šikovní řemeslníci pomohou s výbavou a bylinková zahrada vám umožní vařit všemožné lektvary. Tato zajímavá Metroidvania zatím nemá stanovené pevné datum vydání, ale s velkou pravděpodobností se jí dočkáme ještě tento rok. Na Steamu si hru můžete přidat do svého seznamu přání, abyste nezmeškali její vydání.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.