Nintendo Switch OLED - širší stojánek

Nejprodávanější hry na Nintendo Switch

4. 8. 2023
Zdroj náhledu: Nintendo

Patříte-li k hrdým majitelům přenosné konzole Nintendo Switch, jistě máte v malíku široké množství her, které je právě s Nintendem už dlouhá léta neodmyslitelně spojeno. Nejnovější finanční zprávy společnosti odhalují aktualizovaný seznam nejprodávanějších her všech dob od uvedení konzole na trh, tedy od roku 2017.

Top 10    

  1. Mario Kart 8 Deluxe – 55,46 milionů prodaných kopií
  2. Animal Crossing: New Horizons – 42,79 milionů prodaných kopií
  3. Super Smash Bros. Ultimate – 31,77 milionů prodaných kopií
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 30,65 milionů prodaných kopií
  5. Super Mario Odyssey – 26,44 milionů prodaných kopií
  6. Pokémon Sword and Shield – 25,92 milionů prodaných kopií
  7. Pokémon Scarlet and Violet – 22,66 milionů prodaných kopií
  8. Super Mario Party – 19,39 milionů prodaných kopií
  9. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – 18,51 milionů prodaných kopií
  10. New Super Mario Bros. U Deluxe – 16,17 milionů prodaných kopií

Nikoho asi nepřekvapí, že tu nejvyšší pozici nezastává nikdo jiný než populární Mario. Jakpak by ne, když jeho dobrodružství znají fanoušci po celém světě. Titul Mario Kart 8 Deluxe přitom původně vznikl pro konzoli Wii U, ale vzhledem k její menší popularitě mezi komunitou bylo přirozené přenést svého motokárového závodníka na oblíbenější Nintendo Switch.

Až se na tento seznam budeme dívat příští rok, je velice pravděpodobné, že The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se vyšplhá na vyšší pozice, protože od uvedení na trh je to teprve pár měsíců. To samé platí o hře Pokémon Scarlet and Violet, která si v prodejích rovněž vede velice dobře. Opomenout nesmíme ani chystané Super Mario Bros. Wonder, u něhož lze předpokládat, že se mezi top desítku také zařadí. Titul vychází už 20. října tohoto roku a fanoušci si od něj slibují velké věci.

Zdroj: nintendo.com

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.