Patch remaku Resident Evil 4 opravuje na PS5 a Xboxu řadu věcí

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Capcom
Remake obdivované klasiky Resident Evil 4 sbírá nadšené recenze a těší se velkému zájmů hráčů. Během poměrně krátké doby vzniklo nespočet herních videí, fanouškovských animací a dalších kousků ve spojitosti s tímto titulem. Nic není však, tak růžové, jak se může zdát a oblíbený titul má pár chyb. Spolu s aktualizací Mercenaries se objevila i nová záplata Resident Evil 4 Remake, která opravuje dva největší přetrvávající problémy. Jedná se o problémy na nových konzolích Xbox Series X/S, které způsobují rozmazání obrazu, a masivní „deadzone“ na ovladači.

Podrobnosti k aktualizaci jsou opravdu stručné, lze z nich však vyčíst dvě důležité části.Na PS5 byl opraven „proces vykreslování grafiky, který vedl k tomu, že některé detaily prostředí vypadaly rozmazaně“. Tento problém je poměrně nenápadný a možná jste si ho nevšimli, pokud jste neviděli obě verze porovnávané vedle sebe. Jde hlavně o jemné detaily, jako Leonovy vlasy, malé kousky prostředí a další drobné prvky v grafice. Toto srovnání můžete dobře vidět na videu od GamingTech, kde je vše zachyceno.

Na Xbox řady X/S byl o poznání závažnější problém, který bylo potřeba vyřešit. „Deadzone“ neboli mrtvá zóna na ovladači (rozsah, ve kterém páčky ovladače nereagují na pohyb) byl zmenšen, což vedlo k citlivějšímu ovládání. Pro některé hráče byla tak hra před patchem prakticky na hranici hratelnosti. Patch tento problém řeší, ne však do takového bodu, jak by někteří hráči chtěli. Patch pro Xbox také „upravil procesy vykreslování grafiky, což vedlo ke zlepšení snímkové frekvence hry“.

Zdroj: gamesradar, GamingTech

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn