Peridot – virtuální mazlíček

Peridot už v květnu nabídne virtuální mazlíčky ve stylu tamagotchi

9. 3. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Pokud stejně jako já patříte ke starší generaci, která si ještě pamatuje drobného kapesního kamaráda, o jehož blaho jste každý den museli pečlivě pečovat, mám pro vás špatnou zprávu… jste staří. Plastová hračka ve tvaru vajíčka jakožto přívěsek na klíče je dávným přežitkem. V dnešní době si virtuální mazlíčky nosíte ve svém multifunkčním mobilním zařízení a ani nová hra s názvem Peridot nebude výjimkou. Tvůrci světoznámého Pokémon GO, společnost Niantic, minulý rok oznámili tento projekt s rozšířenou realitou umožňující chovat tuze roztomilá zvířátka. Na vydání nemusíte čekat dlouho, mobilní titul startuje celosvětově už 9. května 2023. Vyjde pro iOS a Android.

Peridot bude jakousi vylepšenou verzí původního tamagotchi v tom smyslu, že budete mít za úkol o svá zvířátka neboli Peridoty, zkráceně Dots, každý jeden den bez ustání pečovat, aby měla dostatek jídla, lásky i pozornosti. Z mláďat brzy vyrostou dospělí jedinci, a právě v tu chvíli je budete moct šlechtit a křížit, čímž vytvoříte novou generaci dědící geny po svých rodičích. Můžete tak vytvořit nekonečné množství různých ras všech tvarů, velikostí i barev.

Zdroj: playperidot.com

Samozřejmě nebude chybět onen virtuální prvek propojení s reálným světem. Své mazlíčky můžete „vzít ven“ za nečekaným dobrodružstvím. Společně budete prozkoumávat venkovní svět a hledat cenné předměty. Poselství titulu je navíc více než srdceryvné, protože s chovem těchto tvorů se zaručíte k určitým závazkům a Niantic klade velký důraz na ochranu živočišných druhů. Peridoti mají několik základních archetypů vycházejících z ohrožených reálných i fiktivních zvířat, jako je drak či jednorožec. Skvělý způsob, jak upozornit na aktuální světové problémy týkající se ochrany přírody.

Obrázky naznačují, že Peridoti pravděpodobně budou moct interagovat se skutečnými domácími mazlíčky a s předměty nacházejícími se ve vaší domácnosti či venku. Hráči, kteří se už nyní předběžně zaregistrují na Google Play nebo App Store a budou titul hrát první dva týdny od jeho vydání, získají exkluzivní kosmetický doplněk.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.