Ghost of Tsushima

Příběh Ghost of Tsushima dostane filmovou podobu

26. 3. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Exkluzivita na Playstation 4 z dílny studia Sucker Punch ProductionsGhost of Tsushima – se dočká filmové adaptace, na které pracují Sony Pictures a PlayStation Productions. Ghost of Tsushima za první tři dny od svého vydání prodal více jak dva miliony kopií po celém světě. Nyní číslo přesahuje již 6,5 milionů kusů. Vzhledem k tak velké oblibě se není čemu divit, že byla oznámena práce na filmovém ztvárnění tohoto silného příběhu. Sucker Punch mimo jiné údajně plánují druhý díl samurajského dobrodružství.

Filmy podle her většinou nedopadají úplně dobře. Příkladem může být film Assassin's Creed (2016), Tomb Raider (2018) či Doom: Annihilation (2019). Ne vždy to však končí úplnou katastrofou. Snímek Warcraft: První střet (2016), Sonic the Hedgehog (2020) či seriál The Witcher (2019) ukázaly, že to jde, když se do toho pustí ti správní lidé.

Zdroj: igdb.com

O režii Jinova příběhu nemusíme mít strach, na starost si ho vezme Chad Stahelski – režisér Johna Wicka. Příběh by měl být zachován dle herní předlohy, ale zatím nemáme bližší informace. Tak či onak se rozhodně můžeme těšit na hlavního hrdinu Jina Sakaie, jehož milovaným domovem otřese útok mongolských vojsk. Jin tak bude zažívat morální dilema, jestli stále kráčet po čestné samurajské cestě uznávající tradice a čest, nebo z ní sejít, aby měl aspoň nějakou šanci ochránit ostrov Tsushima, svůj domov, a jeho obyvatele. Snad největšími silnými stránkami hry bylo vizuální zpracování krajiny ostrova Tsushima a souboje, které vývojáři konzultovali se spoustou expertů. Doufejme tedy, že nás filmová adaptace uchvátí stejně tak jako hra.

„Jsme rádi, že se nám podařilo dosáhnout partnerství se společností Sony Pictures. Jin je ve velmi dobrých rukou. Chad Stahelski vytvořil s Johnem Wickem něco vskutku zvláštního. Jeho vize toho, co by mohlo být, podpořená roky zkušeností, se spojila a vznikly tak jedny z nejlepších akčních scén, jaké kdy byly vytvořeny. Pokud někdo dokáže oživit napětí Jinova boje s katanou, je to Chad Stahelski.

Herecké obsazení ani další bližší informace zatím nejsou známy, ale už teď můžeme tipovat, kdo by se do hlavní role Jina hodil nejvíce.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.