Prison Architect 2 věznice

Prison Architect 2 byl opět odložen

20. 4. 2024
Zdroj náhledu: Paradox Interactive

Pokračování budovatelské strategie Prison Architect 2, v němž bude vaším úkolem postavit a manažovat vlastní věznici, dostalo další odklad. Původně měl titul vyjít v březnu letošního roku, posléze se nicméně vývojáři ze studia Double Eleven rozhodli pro dvouměsíční odklad s novým termínem, jenž byl naplánován na 7. května. Ani ten však nebude finální a kvůli technickým problémům, které údajně vývoj pokračování doprovází, byl Prison Architect 2 odložen o další čtyři měsíce.

Oficiální datum vydání je nyní naplánováno až na 3. září. Doufejme, že se jedná již o konečný termín a titul nevyjde například až v příštím roce. To by bylo zvláště pro vydavatele Paradox Interactive přinejmenším nemilé, jelikož co si budeme, podobný osud potkal i nový díl jiné budovatelské strategie, a to konkrétně Cities: Skylines 2, která nejen, že se dočkala odkladu konzolové verze, ale ani po půl roce se nový díl u hráčů příliš neujal a v současnosti si na Steamu drží jen kolem 50 % kladných recenzí. Budeme tak doufat, že podobný osud nepotká i připravovaný Prison Architect 2. Kvůli tomuto mělo právě dojít ke zmíněnému dalšímu odkladu, prohlásil Paradox Interactive. Jejich cílem je totiž nezopakovat podobný průšvih, jako ze Cities: Skylines 2, který stále trpí na celou řádku technických problémů a naděje na jejich vyřešení je bohužel v nedohlednu.

Druhý díl by měl být od svého předchůdce revoluční a nabídnout například 3D vizuál či větší možnosti stavby věznice. Co se týče platforem, Prison Architect vyjde na PC, Playstation 5 a Xbox Series X/S.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.