Pokemon - Cover

Rekordní tržby společnosti The Pokémon Company

5. 6. 2021
 

Společnost The Pokémon Company vydělala více peněz než kdy jindy. V roce 2020 The Pokémon Company vykázala rekordní zisk, který se oproti předchozímu roku zvýšil o 21,2 %.

Jak vysvětluje Kantan Games, společnost zveřejnila svůj čistý zisk již v minulosti, přičemž v loňském roce dosáhl rekordní výše 18,6 miliardy jenů (170 milionů dolarů). Jelikož je však The Pokémon Company soukromou společností, není povinna zveřejnit úplný rozpis svých financí. Přesto to poprvé udělala. Odhaduje se tedy, že zisk je ve skutečnosti daleko větší.

Zdroj: igdb.com

Zisk je podle domněnek však mnohem větší!

Tržby dosáhly 120 miliard jenů (1,1 miliardy dolarů) a provozní zisk 27,8 miliardy jenů (254 miliard dolarů).

Dr. Serkan Toto ze společnosti Kantan Games poukazuje na to, že z těchto silných čísel profitovalo především Nintendo, které má ve společnosti 32% podíl. Společnost Nintendo také zaznamenala nejlepší čísla za loňský rok, kdy lidé zůstali doma a hráli hry.

Pokémon je oblíbený napříč generacemi

Jedná se o celosvětový fenomén, zejména mezi mladší generací, ale najdou se i profesionální karetní hráči Pokémon, kteří jsou v pokročilém věku, a dokonce i ve starobním důchodu. Pokémon je znám také jako Pocket Monsters. Jedná se o rozsáhlou mediální franšízu spravovanou japonskou společností The Pokémon Company, která byla založena a jejíž akcie byly rozděleny mezi Nintendem, Creatures a Game Freakem.

Původní hra byla publikována společností Nintendo pro Game Boy a vytvořil ji legendární Satoši Tadžiri. Hra se pak postupně rozšířila i na další herní zařízení. V nedávné době zažil Pokémon svůj malý comeback po Evropě, a to díky hře Pokémon Go na mobilních zařízeních.

Zdroj: Kotaku.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.