System Shock 1

Remake hry System Shock odložen

7. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Tato informace patrně zarmoutí všechny, kteří se těšili na remake legendární hry System Shock. Titul byl inspirací pro hru Deus Ex a zároveň spolu s ní přepisoval dějiny mnoha herních žánrů. Zdá se, že remake kultovního techno-hororu System Shock možná nevyjde tak brzy, jak si fanoušci mysleli, protože padlo nové datum.

Původní System Shock vyšel již v roce 1994, a přestože nikdy nedosáhl takových šílených výšin jako například zmíněný Deus Ex, vysloužil si spoustu chvály od fanoušků i kritiků. Díky silnému přijetí původního System Shocku vyšlo o pět let později velice populární pokračování.

Po přelomu tisíciletí se však System Shock nedočkal takové lásky, jak by možná měl. Původní vývojářské studio Looking Glass po vydání System Shocku 2 ukončilo činnost, což vedlo k tomu, že práva na hru získala společnost Night Dive Studios. Existovaly plány na System Shock 3, ale z těch sešlo. Nicméně pro fanoušky, kteří se chtějí vrátit k techno-hororové sérii, byl v roce 2016 oznámen remake původního System Shocku. Od té doby však vývoj nějakou dobu trval a poslední očekávané datum vydání remaku bylo 2022.

Zdroj: igdb.com

Podle nedávno aktualizované stránky služby Steam pro remake hry System Shock, kde je nyní uvedeno aktuální datum vydání březen 2023, je jasné, že termín vydání byl opět posunut. Tím by se remake System Shock stal posledním z dlouhého seznamu velmi očekávaných vydání z roku 2022, která byla odložena na příští rok. Společnost Nightdive Studios se k novému termínu vydání hry zatím nevyjádřila, ačkoli na Twitteru přeposlala oznámení uživatele Wario64 o této změně.

Předpokládalo se, že remake bude brzy hotový. V dubnu společnost Nightdive Studios oznámila, že vývoj hry System Shock je téměř dokončen, což dávalo fanouškům velkou naději, že by mohla vyjít v roce 2022. Letos se také o hře objevilo stále více informací, a i když to nepochybně způsobí zklamání, může to naznačovat, že jde o poslední odklad, kterého se hráči dočkají.

Poslední pohled na remake System Shocku, který se fanouškům naskytl, byl nový trailer předvedený na veletrhu Gamescom 2022. V úvodu se představila SHODAN, hlavní antagonistka hry, a fanoušci tak dostali nostalgický pohled na předělanou verzi klasického hororového titulu. I když se na stránce hry na Steamu objevilo nové okno pro vydání, posouvá to datum pouze o několik měsíců, což znamená, že System Shock nebude ve vývoji už o moc déle.

System Shock je ve vývoji pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.