Sable náhled

Sable vyjde v listopadu na Playstation 5

29. 10. 2022
Zdroj náhledu: shed-works

Vývojáři z Shedworks oznámili, že Sable se dočká verze pro Playstation 5. Původně hra vyšla 23. září a mohli jste si ji zahrát na PC či Xboxu.

Hra vás zavede do otevřeného světa, ve kterém ovládáte postavu mladé dívky Sable. Tu čeká rituál dospívání, jenž vyžaduje nalezení masky, která charakterizuje její osobnost, aby se mohla vrátit ke svému nomádskému klanu.

Při prozkoumávání zničené pouštní planety Midden se Sable setkává s několika postavami, které jí pomáhají najít její místo ve světě, a také jí dávají několik úkolů, které často zahrnují řešení hádanek a překonávání plošin ve skalních útvarech nebo starověkých ruinách.

V Sable se hráč může toulat a odvíjet své dobrodružství nelineárním způsobem. Hra nemá žádný boj ani stanovenou dějovou linii, protože vyprávění je prozkoumáno prostřednictvím dialogu NPC a environmentálních podnětů, jako jsou pozůstatky starověké civilizace ponechané interpretaci hráče.

Důraz je kladen na jednoduché řešení hádanek a objevování, procházení písečných dun a ruin. Mechanika hry je koncipována pomocí měřidla výdrže, jež umožňuje běh a lezení, stejně jako schopnost klouzání ve vzduchu.

Části hry jsou přizpůsobitelné, jako je Sablein hoverbike a oblečení, včetně masky měnící se s příběhem. Součásti hoverbiku i oblečení lze získat buď pouhým prozkoumáváním světa hry, nebo plněním úkolů zadaných řadou postav, které se často točí kolem sbírání malých materiálů, jako jsou brouci či ovoce. 

Oblečení je čistě kosmetické, s výjimkou několika masek, různé části hoverbike ovlivňují to, jak hráč prochází světem Midden, přičemž různé části nabízejí několik stupňů ovladatelnosti nebo zrychlení. 

Datum vydání je stanoveno na 29. listopadu.


Článek pro Gaming Professors napsal Petr Šilhavý.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.