Hyenas – kdo dřív přijde...

Sega ruší některé projekty včetně střílečky Hyenas

2. 10. 2023
Zdroj náhledu: Sega

Před ani ne dvěma měsíci společnost Sega oznámila uzavřené beta testování chystané kooperativní střílečky s názvem Hyenas. Projekt, který vznikal několik let v britském studiu Creative Assembly, je však nyní zrušen v rámci strukturální reformy. Přestože první dojmy z bety od hráčů nebyly zřejmě tak pozitivní, jak si vydavatel myslel, nikdo nečekal, že by hra byla v této pokročilé fázi vývoje nakonec jen tak zrušena. Jak společnost Sega uvedla v oficiálním oznámení na svých webových stránkách, nedosahuje dostatečných zisků zejména v Evropě, a tak je nutné provést reformy ke snížení nákladů u několika dceřiných společností. Především pak u studia Creative Assembly.

Výsledkem je, že nebyl zrušen pouze titul Hyenas, ale i několik dalších dosud neoznámených projektů. Sega vinu přisuzuje snížení poptávky po období, kdy jsme všichni byli zavření doma kvůli epidemii spojené s onemocněním COVID-19. Dalším důvodem je hospodářský pokles v důsledku inflace v evropském regionu. Ekonomický úbytek je vidět na prodejích v prvním čtvrtletí tohoto roku, kdy se hry Segy prodávaly pod očekávání. Společnost přišla s prognózou, že jen za tento fiskální rok zaznamená ztrátu přibližně 14,3 miliardy jenů. Pokud se nedočkavě třesete na Total War: PHARAOH, Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name nebo nové tituly série Persona, můžete být v klidu. Zatím to nevypadá, že by jim hrozil podobný osud, jako potkal Hyenas.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.