Nejočekávanější tituly – říjen 2023

Nejočekávanější tituly chystané na říjen

1. 10. 2023
 

Pokud jste během září museli prodat ledvinu, abyste si mohli dovolit všechny (nebo alespoň nějaké) herní pecky, na říjnovou sestavu bude třeba popřemýšlet o prodeji dalšího a daleko výnosnějšího orgánu. Tento měsíc je a bude tím nejnabitějším obdobím letošního roku, které nás všechny přivede na mizinu. Nejočekávanější tituly října hostí hromadu podzimních fajnovek, ale i fanoušci indie projektů si přijdou na své.

Assassin's Creed: Mirage    

5. října / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Nový díl s podtitulem Mirage je návratem ke kořenům Assassin's Creed, do značné míry inspirovaným první hrou. Pryč jsou barevné truhly s kořistí, obrovské rozlehlé mapy a desítky vedlejších úkolů a questů. Mirage má být kratší lineární akční adventura zasazená do velmi hustě obydleného Bagdádu, která se opět zaměřuje na tři hlavní pilíře série – stealth, parkour a assassination. Hlavní hrdina Basim je mladým zlodějem a jeho hřištěm jsou lidnaté ulice Bagdádu v Iráku. Basim se v roce 861, kdy byl Bagdád epicentrem světové vědy, umění a obchodu, setkává se Skrytými a ocitá se pod křídly své mentorky Roshan, která mu pomáhá se změnou od pouličního zloděje k mistru zabijákovi.

NHL 24    

6. října / PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Jedna z největších sportovních sérií EA Sports do nejnovějšího přírůstku NHL 24 vnese hned několik nových funkcí a chybět nesmí ani přepracované ovládání včetně fanoušky tolik vytouženého crossplaye pro konzole. I když by mnozí mohli namítnout, že oproti jejím předchůdcům jde stále o tu samou hru, výraznou změnou prochází zejména animace. Pohyb hráčů, tresty za špatně provedené hity, únava brankáře zpomalující reakční dobu, fyzikálně založené kontakty i možnost poslat soupeře na střídačku dodají hře na důvěryhodnosti a realističnosti. Péče byla věnována také systému přihrávek, aby si hráči mohli užít co nejvíce autentickou akci na ledě doprovázenou spěchem a únavou při hře pod vysokým tlakem z očekávání fanoušků.

Forza Motorsport    

10. října / PC, Xbox Series X/S

Nový díl uznávané série Forza Motorsport bude mít vůbec poprvé v historii plně dynamicky se měnící denní dobu a počasí, které budou ovlivňovat ovládání vozů společně s teplotou trati a povrchovými podmínkami. To v kombinaci s texturou jízdního povrchu zajistí, že každé závodní kolo bude odlišné, do čehož se promítnou i pokročilé fyzikální mechaniky. Závody se budou odehrávat ve dvaceti prostředích. Fanoušci se mohou těšit na své oblíbené tratě z minulých dílů a také na pět zcela nových lokací. Při uvedení na trh hra bude obsahovat více než pět set skutečných vozů. Každé vozidlo budete moct upravovat skrze širokou nabídku vylepšení a úroveň detailů posouvá sérii na hranici fotorealičnosti. Hra se navíc v den vydání objeví v Game Passu.

Lords of the Fallen    

13. října / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Připravované pokračování hry Lords of the Fallen z roku 2014 nabízí znepokojivý a trýznivý pohled do temného světa ruku v ruce se zvráceným příběhem plným bolesti, strachu a zoufalství. Hra Lords of the Fallen se odehrává celých tisíc let po té původní a je navržena s ohledem na kooperativní hraní. Umožní tak dvěma hráčům zažít nepřerušovaný prožitek plný zajímavých postav, úkolů a bohatého příběhu. Souboje byly rovněž přepracovány, aby byly rychlejší a plynulejší. Vývojáři lákají na otevřený svět inspirovaný hrami žánru Souls, který má být až pětkrát větší než jeho předchůdce. Připravte se na ponoření do nejtemnějších zákoutí své představivosti při objevování hry Lords of the Fallen.

Sonic Superstars    

17. října / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Sonic Superstars je synonymem klasiky v novém pojetí. 2D superrychlá akční plošinovka se v trojrozměrném kabátku chlubí novými schopnostmi i novým způsobem hraní. Zahrajte si za své oblíbené postavy – Sonica, Tailse, Knucklese i Amy – a prorazte si cestu napříč Northstar Islands, abyste opět porazili zlotřilého Dr. Eggmana, který spojil síly nejen se starým nepřítelem, ale i novou hrozbou. Vůbec poprvé si ve hře můžete zahrát celou kampaň s až se třemi dalšími hráči v lokální kooperaci nebo soupeřit ve zcela novém bojovém režimu! Díky síle smaragdů chaosu se arzenál bojových schopností každé postavy rozšíří o nové užitečné dovednosti.

Marvel's Spider-Man 2    

20. října / PlayStation 5

První hra ze série Spider-Man od Insomniac Games vyšla v roce 2018. Spin-off s Milesem Moralesem, nazvaný Marvel's Spider-Man: Miles Morales, dorazil v roce 2020. Nyní, s Marvel's Spider-Man 2 se spojují oba hrdinové dohromady, ale to nutně neznamená, že jsou po celou dobu na stejné misi. Čekat na vás bude daleko větší New York než kdy předtím s novými místy k objevování. Hra nebude kooperativní, ale půjde o dobrodružství pro jednoho hráče, přičemž budete moct mezi oběma pavoučími hrdiny přepínat. Peter i Miles budou čelit konečné zkoušce síly uvnitř i vně masky proti řadě nových a ikonických padouchů včetně Venoma, Kravena, Lizarda a mnoha dalších.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1    

24. října / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Slavná akční stealth série Metal Gear dokázala společnosti Konami vydělat více než miliardu dolarů a toto číslo bude zřejmě dále růst díky nadcházející kolekci Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1. Kolekce bude obsahovat původní klasické verze her doplněné pouze o minimální úpravy obsahu. V balíčku najdete Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty a Metal Gear Solid 3: Snake Eater, včetně všech bonusových materiálů, jako je digitální soundtrack a exkluzivní digitální knihy Screenplay Book a Master Book podrobně popisující příběh i postavy v dané hře. Zažijte počátek herního zážitku Metal Gear v jednom jediném balení.

The Lord of the Rings: Return to Moria    

The Lord of the Rings: Return to Moria se odehrává v období, kdy už byl Prsten moci zničen a trpaslíci se z Mlžných hor vydávají získat zpět ztracenou kořist z legendární trpasličí domoviny Moria. Stanete se členem malé družiny a musíte získat co nejvíce pokladů z tohoto ztraceného trpasličího království. Expedice můžete podniknout sami nebo ve společnosti přátel. Těžte vzácné kovy i další důležité suroviny za účelem výroby lepšího vybavení, ale mějte na paměti, že kde hluk, je i boj. Procedurálně generovaná prostředí se postarají o jedinečnost každé jedné výpravy. Titul by měl sázet především na kooperaci, protože ve víceru se to přece jen lépe táhne… obzvlášť když jste trpaslíci.

Cities: Skylines II    

24. října / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Pokračování známé budovatelské strategie navazuje na svého předchůdce z roku 2015 a přináší nové funkce, jako například plně realizovaný dopravní i ekonomický systém. Cities: Skylines II by měl obsahovat bohaté možnosti výstavby a přizpůsobení i pokročilé možnosti modifikace na cestě k vybudování prosperující metropole. Nový díl se od svého předchůdce bude lišit v mnoha ohledech. Nabídne například mnoho změn při stavbě, které budou více odpovídat realitě. Samozřejmostí je také značně vylepšený vizuál, který se od prvního dílu dočkal zásadních změn. Hra navíc rozšíří nabídku Xbox Game Passu hned od prvního dne vydání.

Ghostrunner 2    

26. října / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Akční parkourová hra ze cyberpunkového prostředí, jež byla vydána v roce 2020, dostane pokračování. V novém Ghostrunner 2 bychom se měli dočkat většího světa i příběhu. Hráči zažijí rychlé bitvy a intenzivní boje uvnitř zlověstné věže Dharma. V roli hlavního hrdiny Jacka budete mít možnost naskočit na motorku, což do hry vnese vzrušující prvek rychlosti a pohyblivosti. Díky kombinaci svižného boje s mečem a strategického pohybu hráči budou muset projít náročnými úrovněmi, porazit zlé kultisty a postavit se děsivé hrozbě. Herní mechanismy se zaměří na přesnost a načasování, a odmění hráče za zvládnutí dovedností i provedení přesných útoků.

EA Sports UFC 5    

27. října / PlayStation 5, Xbox Series X/S

Ve světě EA není série bojových her UFC každoroční záležitost, jako je tomu například u F1 nebo NHL. V pořadí pátý díl zachytí boj tolik založený na technice, správném načasování a rozvaze v co možná nejautentičtějším podání pomocí grafických upgradů nové generace. Strategie, brutalita a systém poškození se od minula výrazně posunuly vpřed. Poprvé v historii franšízy EA Sports UFC 5 pohání technologie Frostbite zajišťující bezkonkurenční vylepšení vizuální stránky hry. Plňte jednotlivé výzvy a postupujte při honbě za tituly napříč různými divizemi. Ve hře navíc potkáte i českého bijce Jiřího Procházku neboli Českého samuraje, jak se mu přezdívá.

Alan Wake 2    

27. října / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Alan Wake se vrací, aby napsal nový druh hororového trháku ve snaze vytvořit realitu a uniknout ze své noční můry. Alan Wake 2 nabídne hráčům dva příběhy, které budou moct projít v libovolném pořadí. Oba příběhy na sebe navazují, přičemž každý z nich posouvá a předznamenává děj toho druhého. Hra vám umožní hrát za Alana a nově příchozí agentku FBI, Sagu Anderson, s pověstí, že vyřeší jakkoli zapeklitý případ. Oba protagonisté se věnují samostatným, ale propojeným kampaním, které se v Bright Falls nakonec setkají. Hráči mohou mezi oběma kdykoli přepínat, přičemž Saga bude prozkoumávat pacifický severozápad, zatímco Alan se bude snažit uniknout z Temného místa.

Jusant    

31. října / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Jusant má hráčům nabídnout meditativní zážitek při odhalování tajemství dávné civilizace. Cestou na samý vrchol vysoké věže budete míjet nejrůznější biomy plné úchvatné flóry a fauny včetně opuštěných obydlí a logických rébusů. Titul nikam nespěchá a nechá vás hrát si vlastním tempem, promýšlet své další kroky a obezřetně postupovat při šplhání k cíli. Abyste jej dosáhli, budete muset zvládnout manipulovat s různými horolezeckými nástroji a pečlivě si hlídat výdrž. Hlavní hrdina objevuje ruiny a tajemné stavby, zatímco jej doprovází roztomilý vodní tvor. Jusant se stane přírůstkem Xbox Game Passu hned v den vydání.

Dále také vychází

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.