Sonic Frontiers – Cyloop v akci

Sonic Frontiers předvádí další ukázky, demo se však nechystá

2. 9. 2022
Zdroj náhledu: Sonic Team

Nedávno probíhající Gamescom nedočkavým fanouškům naservíroval nový trailer, který zároveň prozrazuje datum vydání. Nejnovější hra s modrým ježkem vyjde 8. listopadu 2022 na PC, PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S. Protože se termín vydání nekontrolovatelně blíží, fanoušci se začínají vyptávat na hratelnou ukázku. Sonic Frontiers přece jen u mnohých vzbuzuje obavy, jak si tato dlouholetá série vůbec poprvé povede v otevřeném světě.

Vývojáři nám skrze nový trailer podrobněji ukazují svět a úrovně Cyber Space. Kromě toho se můžeme blíže podívat na první oblast hry, Kronos Island, která předvádí schopnost Cyloop v plné kráse. Fanoušky však překvapilo, že se v ukázce vyskytuje daleko více různorodých lokací Cyber Space, které vás na malou chvíli zavedou do známých míst předešlých her. Hráči si budou moct vybrat z několika možných cest a ti, již zprvu kritizovali Segu za opětovné použití starých návrhů úrovní z předešlých titulů, jsou nyní nadšení. Tyto lokace jsou sice vizuálně podobné, ale jejich sestavení nabízí zcela nový zážitek. Od prvotních ukázek hry došlo k velkému zlepšení nejen z hlediska osvětlení, ale i samotných animací.

Konečně se také můžeme blíže podívat na roztomilá stvoření Kocos, jimž se předešlé ukázky zcela vyhýbaly. Mnozí byli toho názoru, že Kocos mají představovat náhradu za Chao z titulů Sonic Adventure. K této debatě se posléze přidal šéf vývojářského týmu, Takashi Iizuka, a vysvětlil rozdíl mezi těmito dvěma mazlíčky. Zatímco Chao jsou vytvořena pro to, aby si s nimi hráč mohl hrát a vychovávat, Kocos svými speciálními a odemykatelnými schopnostmi pomohou hráči postupovat hrou. Údajně prý budou hrát velice důležitou roli v celém příběhu Sonic Frontiers.

Zatímco vše nasvědčuje tomu, že většina skeptických fanoušků je již přesvědčena o kvalitách titulu, stále se velká část z nich nemůže rozhodnout, na jakou stranu se postavit. Z toho důvodu se často dotazují na hratelné demo, které by jim mohlo pomoct rozhodnout se, zda si titul nakonec pořídit, či nikoliv. Takashi Iizuka odpověděl, že se pro „běžné“ hráče demo nechystá. Fanoušci si hru mohou přijít vyzkoušet na Tokyo Game Show a EGX, jinak si musí počkat až na datum vydání.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.