Sonic Origins Plus – logiáš

Sonic Origins Plus – problémy s audiem již před vydáním?

20. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Připravující se Sega odhalila záběry z nové kolekce Sonic, jež nese název Sonic Origins Plus, a její vydání je plánováno ke konci měsíce června 2023. Tato rozšířená verze přináší mnoho nových funkcí, ovšem jejím hlavním lákadlem je sbírka všech dvanácti her Sonic vydaných pro konzoli Game Gear. Bohužel, vydání na moderní konzole pravděpodobně nebude tak ideální, jak fanoušci očekávali.

Záběry sdílené na promoci nové herní kolekce přináší zklamání ve formě nedostatečné audio kvality. Někteří fanoušci dokonce popisují kvalitu audia jako ‚‚bolestivou‘‘, což pravděpodobně zapříčinila volba procesu audia jako stereo – audio bylo totiž originálně zprocesováno jako mono. V překladu tato volba dává hře hlučný efekt ozvěny, což, jak si dokážete pravděpodobně představit, není úplně nejlepší zážitek pro vaše uši.

Zdroj: igdb.com

Ze záběrů z předběžného přístupu plyne, že tento problém ve finálním vydání hry pořád nebyl vyřešen. Záběry z platformy PS4 tak stále ukazují nedostatky ve zpracování audia.

Není jasné, proč se Sega rozhodla změnit proces audia od jeho originální verze, a aktuálně není známo, zda je možné tento problém vyřešit v nastavení zvuku hry. Tuto skutečnost si budeme moct sami ověřit 23. června 2023, a tak doufejme, že Sega tento problém vyřeší a fanoušci si budou moci vychutnat ikonické soundtracky z této kolekce.


Článek pro Gaming Professors napsal Josef Horák.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.