Splitgate intro

Splitgate zůstane v otevřené beta verzi na neurčito

19. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

O hře Splitgate jsme vás nedávno již informovalii, a to v souvislosti s odkladem hry z důvodu přetížení serverů. Multiplayerová F2P (free to play) hra, která kombinuje prvky klasické FPS ve stylu Halo a zároveň pracuje s portály jako Portal, je mezi hráči oblíbená. Na platformě Steam má hodnocení krásných 92 %, což dle Steamu spadá do kategorie „Velmi kladné“.

Studio 1047 Games se s náhlým a prakticky neočekávaným úspěchem hry Splitgate snaží vypořádat. Arénová střílečka Portal-meets-Halo měla být původně spuštěna ve verzi 1.0 již 27. července, ale kvůli obrovskému nárůstu zájmu hráčů, který vyvolala otevřená beta dostupná na konzolích, byl tento termín posunut, aby studio mohlo zvýšit kapacitu svých serverů. Vydání verze 1.0 bylo přesunuto na blíže neurčené datum v srpnu, ale nyní i toto datum bylo odloženo na neurčito.

Generální ředitel studia Ian Proulx uvedl, že hra „zůstane v dohledné době v otevřené beta verzi, protože malé studio pokračuje v rozšiřování populární arénové portálové střílečky, která zaznamenala více než 10 milionů stažení během prvních 30 dnů otevřené betaverze.“ Podle studia se počet souběžně hrajících hráčů ve hře zvýšil ze 4 000 na 175 000 „během několika týdnů“.

Zdroj: igdb.com

Otevřená beta hry Splitgate jako nálepka během čekání

Je to přiměřená reakce na nečekaný raketový vzestup hry. Status „otevřené bety" pravděpodobně stejně nebude mít pro hráče velký význam: v otevřené betě strávil režim battle royale hry Fortnite dva roky, než byl loni spuštěn ve verzi 1.0.

„Při řešení problémů se škálovatelností herního backendu je třeba se zabývat mnohem více než jen kapacitou serverů,“ řekl Proulx. „Soustředíme se na to, aby hra byla pro fanoušky stabilní, také se snažíme minimalizovat čekací doby hráčů, kteří se chtějí připojit do hry. Chceme to dělat správným způsobem a chceme být připraveni na masivní rozšíření, až hru oficiálně spustíme, a zároveň pokračovat ve vylepšování bety častými aktualizacemi, dalšími funkcemi a zlepšováním kapacity serverů.“

Situace se sice neustále zlepšuje, ale pokud máte potíže dostat se do hry, pravděpodobně budete muset zkontrolovat stav serveru Splitgate. Konec beta battle passu je stále naplánován na 24. srpna, ale 25. srpna se v rámci Gamescomu chystají velké novinky týkající se Splitgate.

Hru naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.