Steelrising – úvodka

Steelrising představuje hratelnost

13. 4. 2022
Zdroj náhledu: Spiders

Steelrising je bezesporu jednou z očekávaných her, která by měla vyjít ještě ke konci tohoto roku – pokud vše půjde dle plánů. Titul pochází z dílny studia Spiders, které je známé svými předešlými kousky, jako je Greedfall, The Technomancer, Bound By Flame či Mars: War Logs. Nyní však jeho členové více experimentovali a vrhli se na lehce ambicióznější projekt s větší dávkou akce a kovu, abyste změnili běh dějin. Konečně jsme však dostali první ukázky gameplaye, podle kterého jde jasně vidět podobnost s Assassin’s Creed a NieR:Automatou, což rozhodně není výtka, právě naopak.

Příběh nás zavede do doby alternativní francouzské revoluce, kdy vašimi protivníky budou děsivé mechanické stroje. Vy sami jste ovšem tím nejdokonalejším dílem geniálního inženýra Vaucansona a vaším úkolem je z cesty odstranit tolik nepřátel, kolik jen budete moct, čímž posléze změníte průběh revoluce. Aegis je dokonalý stroj, kterému budete moct uzpůsobit různé části těla pro dosažení pro vás nejlepšího možného výsledku – jednoduše si robotku upravíte tak, aby vyhovovala vašemu stylu boje. Z ukázek vidíme její mobilitu, díky které budete moct provádět rychlé úhyby a kombinovat zbraně na dálku i na blízko. Chybět nesmí házecí granáty či střelné zbraně a zajímavými jsou také nabroušené vějíře, které se dají použít jako štít i zbraň. Kosmetické dobové doplňky už budou pouze zkrášlovat celkový vzhled smrtící robotky v ještě úchvatnějším prostředí. Ulice Paříže jsou zahaleny do temnoty a kouře z hořících domů, chodníky jsou zbarveny na rudo, čas povstání nadešel. Steelrising snad skutečně vyjde v prosinci 2022 a můžeme pouze doufat, že se nezapíše na seznam odložených her.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.