The Witcher Monster Slayer – úvodka 2

The Witcher: Monster Slayer končí

7. 12. 2022
Zdroj náhledu: Spokko

Říká se, že všechno dobré jednou končí, ale v případě mobilní hry The Witcher: Monster Slayer toto přísloví úplně tak neplatí. První projekt dceřiné společnosti Spokko pod záštitou CDPR si za pár měsíců už nebudete moct zahrát. Geolokační mobilní hra podobná populárnímu Pokémon GO se v prvních měsících po uvedení na Google Play těšila poměrně velké oblibě. Přece jen si ji stáhlo až pět milionů uživatelů. Jak titul zaznamenal raketový start, stejně tak rychle se počet aktivních hráčů dostal na bod mrazu. The Witcher: Monster Slayer si zkrátka nedokázal udržet hráče i přes snahu vývojářů přicházet s různými akcemi a novým obsahem… tedy alespoň na začátku. Hra má aktuálně 2,7hvězdičkové hodnocení od desítek tisíců uživatelů. Mnoho z nich se shoduje právě na tom, že nedostatek nových úkolů a začlenění pay-to-play strategie zapříčinilo její pád a ztrátu věrných fanoušků.

The Witcher: Monster Slayer přitom v době vydání (červenec 2021) disponoval mnoha zajímavými RPG prvky a úkoly, které hráče dokázaly skutečně donutit vycházet ze svých brlohů na denní světlo. Oficiální twitterový účet hry oznámil zbývajícím zaklínačům, že jejich lovecké dny se pomalu chýlí ke konci. Aplikace bude 31. ledna 2023 stažena z veškerých obchodů a rovněž nákupy v ní nebudou možné. Hrát budete moct až do 30. června 2023, kdy se nadobro vypnou veškeré servery. Spokko tvrdí, že za tímto rozhodnutím stojí nesplněná „obchodní očekávání“. Vypnutí serverů pro Spokko navíc znamená úplný konec. Spokko bude pohlceno mateřskou společností CDPR.

„Milí Zaklínači, bohužel vám musíme oznámit, že naše cesta s The Witcher: Monster Slayer se chýlí ke konci. Hru ukončíme 30. června 2023. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo vytvořit zážitek v rozšířené realitě založený na lokaci, který zachytil, jaké je to být Zaklínačem v reálném životě, a dal komunitě možnost bojovat s příšerami ze světa Zaklínače zblízka. Díky tomu se The Witcher: Monster Slayer stal jedinečným zážitkem v sérii Zaklínač.Jsme velmi vděční za to, že jsme se o to vše mohli podělit s tak úžasnou a nadšenou komunitou z celého světa. Tato cesta plná úkolů, událostí a dobrodružství by bez vás společně nebyla možná, vždyť jsme porazili přes sto milionů příšer po celém světě!

P.S. Hra bude v App Store a Google Play Store k dispozici do 31. ledna 2023. Od 1. února projde hra několika zásadními změnami, které povedou až k jejímu uzavření, a to 30. června 2023. Chcete-li se seznámit s podrobnějším plánem, podívejte se na naše často kladené dotazy.“

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.