Gwent The Witcher Card Game

Gwent: The Witcher Card Game čeká v roce 2023 poslední rozšíření

7. 12. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Karetní hry to nemají zrovna snadné, protože všem dominuje Hearthstone. Gwent: The Witcher Card Game se držel poměrně dlouho, přesto je už na čase, abychom se rozloučili i s podporou této klasiky. Samotná hra vycházející z karetního gwintu ze Zaklínače 3 si za sedm let od spuštění v roce 2016 získala pevnou hráčskou základnu, nicméně ani tato pohádka nebude trvat věčně. Gwent: The Witcher Card Game se v roce 2023 dočká posledních nových karet.

Celkem jich bude 72 a jednou z nich bude konečně i návrat Dagona ze Zaklínače 1 nebo Saint Gregory: Justicar a Martyr či Poklad hraběte Reuvena. Lehce se upraví také turnaje. Nedočkáme se už sice žádného nového Journey (battle passu), ale ty existující budou stále plně dostupné. CD Projekt Red v roce 2024 nechá hru už pouze komunitě, která je přece jenom tím, kdo celý svět Zaklínače pořádně táhne. Snad se komunita postará i o Gwent karetní hra, poté co skončí plnohodnotná podpora CD Projektu Red.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.