Ubisoft se snaží zachránit Anno 2070 před Ubisoftem

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Strategická hra Anno 2070 má 1. září přijít o online funkce, ale Ubisoft Mainz ji nenechá odejít bez boje.

Ubisoft minulý týden oznámil, že odpojuje online podporu pro řadu svých starších her, včetně několika Assassin’s Creedů, Driver San Francisco, Far Cry 3 a několika dalších. Ubisoft Mainz, studio stojící za strategickou hrou Anno 2070, která je také na seznamu her, jež přicházejí o online podporu, to však nenechá jen tak.

„Po počátečním šetření jsme se rozhodli věnovat část našich vývojových zdrojů práci na modernizaci infrastruktury zastaralých online služeb hry Anno 2070 pro nový systém, aby bylo možné tyto funkce používat i po uvedeném datu,“ uvedlo studio v aktualizaci zveřejněné krátce po oznámení společnosti Ubisoft o ukončení provozu. „Zatím však nemůžeme zaručit, že se nám podaří staré služby úspěšně upgradovat/nahradit tak, jak bychom si přáli.“

Anno 2070 ingame

Zdroj: igdb.com

Ubisoft Mainz nic neslibují, ale Anno 2070 se pokusí zachránit

V první řadě se nejedná o žádné sliby, ale je to šance, a pravděpodobně dobrá. Pokud hráči hry Batman: Arkham Origins dokázali obnovit online funkce této hry několik let poté, co ji Warner uzavřel, pak jistě studio, které ve skutečnosti vytváří Anno 2070, dokáže přijít na to, jak udržet kola v chodu během dvou měsíců, než budou služby skutečně uzavřeny.

Anno 2070 je venku už více než deset let a někdo by mohl říct, že je to dost času na to, aby se fanoušci vyřádili. Strategické hry však mají tendenci mít oddané fanoušky a někteří hráči se brání: několik reakcí na příspěvek Ubisoftu Mainz vzpomínalo na to, že stále hrají Anno 2070 ze svých původních kopií na discích, zatímco další napsal: „Než někdo řekne, že 10 let je obrovská doba, tak upřímně není.“

Předvídatelně se také objevila výzva k bombardování recenzí na Steamu – tam je rozhodně viditelný odpor, ale hrubá čísla jsou tak malá, že se opravdu nedají považovat za review bombing.

Prozatím Ubisoft Mainz hráčům připomněl, že online funkce Anno 2070 budou normálně fungovat až do 1. září. Další podrobnosti o tom, co se se hrou děje, budou poskytnuty v následujících týdnech.

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn