Sonic Frontiers – a jedem

Uniklo možné datum vydání hry Sonic Frontiers

22. 7. 2022
Zdroj náhledu: twitter.com/TailsChannel

Sonic Frontiers je tolik diskutovaným titulem, že jsem o něm již sepsala pěknou řadu novinek. Po prvních ukázkách se přijetí komunity ustálilo na smíšených reakcích, kdy jedni nemohou hře ani přijít na jméno, naopak druzí nedělají z komára velblouda a bedlivě očekávají prozatím tu jedinou informaci, kterou nám Sega doteď zatajovala. Diskuzi opět rozdmýchala zpráva nedávné změny v databázi SteamDB, která naznačila možné datum vydání. Prozatím nás vývojáři ubezpečovali, že se Sonic Frontiers již podruhé nebude odkládat, a tak bychom se hry měli dočkat ke konci tohoto roku. SteamDB zaznamenalo hned několik změn, z nichž jsou některé vřele pozitivní, jiné naopak vyvolaly další vlnu kritiky.

Asi nejdůležitější informací je datum vydání, které bylo změněno z 1. září na 8. listopadu, což bylo pouhý den před uvedením očekávané hry God of War Ragnarök do prodeje. Pár hodin nato se datum opět upravilo na 3. prosince 2022 a zůstalo nezměněno až do dnešních dní. Nutno podotknout, že díky SteamDB už bylo vydání her kolikrát potvrzeno před oficiálním odhalením vývojářů, přesto s touto informací prozatím nakládejte s rezervou. Přece jen nebudeme mít jistotu do té doby, než se Sega vytasí s oficiálním vyjádřením.

Druhou a naopak znepokojivou novinkou bylo použití DRM Denuvo, což je poněkud nenáviděný způsob ochrany před pirátstvím. Mnoho hráčů jej ze srdce nenávidí a kritizuje, protože může napáchat více škod než užitku. Stejný systém byl použit například u Sonic Mania, kde musel být po dlouhodobých protestech a stížnostech odstraněn. I tato informace byla nakonec odstraněna. Zdá se, že si Sega uvědomila, do jaké pohromy by se tak dobrovolně řítila, a kdo ví, třeba tomu i negativní ohlasy fanoušků nakonec pomohly.

Na SteamDB se poté objevily informace ohledně achievementů, plné podpory ovladače i Steam Clouds. Pokud je únik pravdivý, Sonic Frontiers vyjde 3. prosince 2022 na PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.