Sonic Frontiers – boj

Vývojáři Sonic Frontiers poodhalují bojové mechaniky

18. 7. 2022
Zdroj náhledu: twitter.com/TailsChannel

Zraky herních nadšenců se Zraky herních nadšenců se upírají k jednomu z největších velkých otřesů zajeté série tohoto roku. Datum vydání Sonic Frontiers je stále tajemstvím, ale vývojáři postupně prozrazují další podrobnosti. Nyní se Sonic Team zaměřil na mechaniky bojového systému a na menší detaily ohledně příběhu. Z prvních ukázek chystané hry většina fanoušků nebyla zrovna dvakrát nadšená a šéf Sonic Teamu, Takashi Iizuka, dal jasně najevo, že i přes tvrdou kritiku se Sonic Frontiers rozhodně odkládat nebude. Titulu se tak máme dočkat během letošních Vánoc pro PC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S.

Už z předešlých ukázek soubojového systému jsme mohli rozpoznat některé klasické dovednosti, které si vývojáři vypůjčili z předešlých titulů. Kromě toho se v Sonic Frontiers objevuje zcela nová schopnost jménem Cyloop, kdy Sonic kolem svých nepřátel nakreslí jakousi linii modře zářící energie, která nejenže protivníka omráčí, ale efektivně rozbíjí brnění a své využití najde také u řešení hádanek.

Zdroj: twitter.com/TailsChannel.

Cyloop nebude jedinou dovedností, se kterou se zde hráči setkají. Kromě ní nám vývojáři představili také strom dovedností, ve kterém naleznete hned jedenáct dalších schopností. Mezi nimi nechybí například Sonic Boom, díky kterému Sonic během komba vystřelí čepelovité projektily, Speed Burst zvyšující sílu po dosažení maximálního komba či Wild Crash umožňující Sonicovi své nepřátele pořádně nakopnout. Užitečnou dovedností je Recovery Smash, která Sonicovi dává možnost okamžitého protiútoku, jakmile bude zasažen, a mnoho dalšího. Používáním těchto schopností hráči budou sbírat dovednostní body, které budou zvyšovat úroveň postavy.

Hra bude kromě stromu dovedností disponovat také další mechanikou k vylepšení levelu. Hráči po ostrově mohou nalézt bytosti jménem Koco, které dokážou vylepšit Sonicovy statistiky, jako například útok, rychlost, obranu aj.

Takashi Iizuka také prozradil několik podrobností ohledně své spolupráce se scenáristou Sonic Frontiers, Ianem Flynnem. Ian byl na tuto pozici vybrán díky své znalosti série, přece jen je autorem několika komiksů a dílů seriálu Sonic Boom. Takashi Iizuka uvádí, že se zde neobjeví mnoho známých tváří, ale spousta z nich prý bude zmíněna v dialozích. Potvrzenou postavou je také Big the Cat, který by se tak měl dočkat rozšíření svého vlastního příběhu, což může potkat také další a méně známé parťáky modrého rychlíka, kteří se v Sonic Frontiers mohou objevit.

Zápletka příběhu se bude točit kolem tajemného ostrova obývaného starodávnými formami života, známými jako Koco. Sonic, Tails a Amy zde budou následovat kroky zlotřilého doktora Eggmana, který v této hře má údajně hrát velice významnou roli, a tak se titul může nést ve vážnějším a dramatičtějším tónu, než jsme byli dosud zvyklí.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.