Victoria 3 velké oznámení strategie!

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Paradox Development

Victoria 3 je další velká strategická hra od studia Paradox. Hra byla oficiálně potvrzena a další strategie ze série Victoria bude na světě. Jedná se o velmi úspěšnou sérii realtimových strategií, které spadají do žánru praktického politického simulátoru.

Victoria 1 vyšla roku 2003, druhý díl pak roku 2010. Nutno podotknout, že obě hry se těšily a stále těší velké oblibě mezi hráči tohoto žánru. Stejně jako v jejím předchůdci, i ve Victoria 2 a následně aktuálně oznámené Victoria III se můžete vtělit do role vůdce jakéhokoliv státu, který budete chtít.

Viktoriánská éra v plné kráse

Victoria 3 vás zavede do ikonické „viktoriánské éry“ 19. století. Budete tak opět řídit ekonomiku, industrializaci a globální diplomacii. Počínaje rokem 1836 a s pokračováním až do roku 1936 budete moci hrát za kterýkoli z více než 100 národů a provést jej jedním z nejbouřlivějším období lidské historie.

 

Zatímco válka je silným tématem doby, Victoria III se bude stejně zaměřovat na věci, jako jsou politika a sociální hnutí. Pokouší se vytvořit živou, dynamickou simulaci společnosti, kde budete trávit stejně času bojem se svými vnitřními frakcemi prostřednictvím chytré dohody, jako s jiným státem silou zbraní. Jednou z hlavních funkcí bude nový systém „Diplomatic Play“, který představuje další vývoj mechaniky diplomacie v těchto druzích her. 

Stejně jako ve Victoria 2 (a jak jsme později viděli v Imperator: Rome a 2.0+ Stellaris) se i „PoPs“ vracejí jako důležitý bod interakce pro váš národ. Svět roku 1836 údajně obsahoval přibližně jednu miliardu lidí, kteří v něm žijí, a tyto duše byly všechny (víceméně) seskupeny do skupin několika tisíc jednotlivců, z nichž každá představuje jednu „jednotku“ populace.

 

Důležitým faktorem ve hře je zvýšený vliv a relevance vaší populace a zájmových skupin. Tyto skupiny mohou disponovat značnou silou, což přináší důsledky pro akce způsobem, který předchozí hra neměla tak úhledně modelovat.

 

Victoria 3 zatím nemá žádný termín vydání, je však potvrzeno, že hra bude na platformách Steam, Microsoft Game Pass a Paradox Store.

Zdroj: pcgamesn.com

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn