Warframe introduction

Warframe dostane cross-play a cross-save

19. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Ve hře Warframe se hráči ocitají v roli příslušníků rasy Tenno, kteří se po letech kryospánku probudili do sluneční soustavy, v níž probíhá válka.

"Hrajte kdekoli s kýmkoli"

CCross-play a cross-save konečně přicházejí do Warframe. Potvrzení přišlo během víkendové online konference TennoCon 2021, a přestože nám vývojářské studio Digital Extremes neřeklo přesné datum, hráči osm let staré střílečky by měli mít možnost hrát cross-play na Nintendu Switch, PC, PS4, PS5, Xboxu řady X/S a Xboxu One „ještě letos“.

Na odhalení, že cross-play a cross-save jsou „ve vývoji“, se můžete podívat prostřednictvím teaseru níže:

Pětiminutové video ukazuje různé členy týmu Digital Extremes, kteří se společně setkávají na různých platformách včetně Nintenda Switch, PC a Xboxu.

To ale není všechno. Na stejné prezentaci se ukázal i Warframe: The Full Experience, který „běží i na mobilních zařízeních“ a spojuje se s hráči na PC a konzolích, takže všichni hráči Warframe mohou „hrát kdekoli s kýmkoli“.

Zdroj: igdb.com

Starat se o komunitu je základ

„Komunita je pro nás neuvěřitelně důležitá,“ řekl při oznámení Sheldon Carter, manažer studia Digital Extremes. „Otevření cross-play a cross-save je jen jednou z mnoha dalších snah, které podnikneme, abychom spojili více hráčů, včetně rozšíření rychlého, plynulého a akčního bojového zážitku Warframe na další globální herní platformy.“

Hra o podivných vesmírných ninjích bojujících s ještě podivnějšími nepřáteli se neustále rozrůstá – nejprve o další druhy náhodně generovaných koridorů, pak o zcela nové otevřené světy k prozkoumávání a nyní dokonce o bitvy mezi loděmi, v nichž se odehrávají všechny druhy soubojů Warframe. 

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.