Warpath lilithgame

Warpath a 23 milionu shlédnutí za 14 dnů

4. 4. 2021
Zdroj náhledu: warpath.lilith.com

Snad žádná mobilní hra na sebe nedokázala strhnout takovou pozornost, jako se to v posledních čtrnácti dnech povedlo hře Warpath od Lilith Games. Warpath je zasazena do roku 1941, tedy do druhé světové války. Máte kontrolu nad svou armádou, kterou postupně vylepšujete, a vybíráte směr, jakým se zaměříte. Rozhodujete se tedy, zda se budete soustředit pouze na pozemní jednotky, nebo jestli budete králem oblak.

Tankvé nebo letecké Eso?

Na výběr máte z více než 90 klasických jednotek a bojovat budete po boku věhlasných generálů, kde každé vaše rozhodnutí může mít devastující následky. Je tedy jen na vás, zda se z vás stane tankové eso, mistr pěchotních taktik nebo obávané letecké eso.

Na první pohled by se nejednalo o nic tak závratného a mnoho lidí ani donedávna hru neznalo. Zlom však přišel dne 16. 3. 2021, kdy na oficiálním youtubovém kanále hry vyšlo naprosto strhující video se živými herci. Tento „live action trailer“, jak se běžně tato videa označují, ukazuje souboj dvou vojevůdců a následky jejich rozhodnutí. 

Za 14 dnů vidělo tento krátký spot bezmála 23 milionů lidí a všichni se shodují, že se jedná o dílo takřka rovné hollywoodským filmům. O tom se koneckonců můžete přesvědčit. Krom líbivých efektů a hereckých výkonů je velice povedené i technické zasazení, kdy si můžete všimnout historických zbraní a bojové techniky. Nechybí tak samozřejmě ikonický tank Panzer VI Tiger I a T-34. Za povšimnutí rovněž stojí i použití vůbec prvního počítače, kterým byl stroj Alana Turinga. 

Bohužel jen na mobil

O videu se samozřejmě ihned rozpoutala debata. Ta se točila nejen okolo zremixovaného hudebního doprovodu, kdy se uživatelé ptali na název použitých písní, ale zároveň okolo samotné hry.

Jsou samozřejmě i názory, podle kterých je škoda, že je hra pouze na mobilních zařízeních a nejedná se o titul na PC. Pokud si přejete Warpath vyzkoušet, je nyní zdarma na Google Play a na App Store.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.