7 tipů, jak se zlepšit v PUBG Battlegrounds

7 tipů, jak se zlepšit v PUBG: Battlegrounds

23. 9. 2022
Zdroj náhledu: KRAFTON

Seskočíš padákem nad neznámý ostrov a tam přežíváš, zatímco ti nad hlavou sviští kulky a desítky nepřátel jdou proti tobě. Zakempit a čekat, nebo se nelítostně vrhnout do boje? A kde splašit auto a ujet před zónou do bezpečí a jak ochránit kámoše v týmu? Vítej ve světě battle royal, vítej v PUBG: Battlegrounds. Myslíš, že přežiješ?

Pokud tohle čteš, asi už jsi o PlayerUnknown's Battlegrounds něco slyšel. Je to battle royal hra, kde je tvým cílem zůstat posledním přeživším. Jak toho docílíš je jen na tobě. Obvykle se snažíš získat co nejlepší vybavení a následně se vydáváš zneškodnit spoluhráče, nebo si najdeš úkryt, který tě před nimi co nejvíce ochrání. Do toho stále sleduješ, jestli nejde zóna a snažíš se zůstat na bezpečném území. Ať už s PUBG začínáš, nebo už ho nějakou dobu hraješ, my ti dnes poradíme pár triků, jak přežít.

Tip: Přečti si o PlayerUnknown's Battlegrounds víc, ať tě nic nepřekvapí.

1. Lepší není vždycky lepší

Co tímhle na první pohled nelogickým úslovím míníme? No jde o to, že někdy se vyplatí vyměnit tvou prvotřídní výstroj za nějakou nižší úrovně. Pokud tvůj armor utrpí poškození při zásahu, je v určitém okamžiku lepší přejít na nižší, ale se 100% odolností, než zůstat u poškozeného kusu vyšší úrovně. Pokud tvoje helma 2. úrovně klesne na přibližně 60 %, je lepší přejít na 100% helmu 1. úrovně.

2. Ovládej čtyři kola

V Battlegrounds jsi neustále jako na trní a plně ve střehu sleduješ své okolí, adrenalin ale obvykle naplno stoupá ve chvíli, kdy se účastníš přestřelky, nebo když jde zóna. Z těchto důvodů je extrémně důležité umět dobře řídit auto. Čím dřív se to naučíš, tím lépe. Nespoléhej se jen na jednoho kámoše z týmu, který to umí. Klidně si dej několik cvičných her jen za tímto účelem a nauč se řídit i v těžkém terénu. Tuto dovednost totiž rozhodně zúročíš, určitě sis totiž všiml, že auta mají při rychlém nárazu ve zvyku explodovat. A ty určitě nechceš skončit ohořelý na škvarek, že ne?

Tip: Při parkování z kopce a do kopce, natoč auto bokem, jinak ti ujede a ty budeš v pytli.

3. Selský rozum je víc než dobrá muška

V některých věcech je i ve hře důležité dát více na zdravý rozum než na vytrénovanou mušku. Jedním z takových základních pravidel je například: vždycky zavírej dveře. Dveře v PUBG: Battlegrounds jsou ve výchozím nastavení zavřené. Pokud tedy vidíš otevřené dveře, je to znamení, že jimi někdo už prošel. Měl by ses tedy mít ve střehu – co když tam totiž pořád je. Vstupuj tedy extrémně opatrně. Navíc jsou otevřené dveře skvělou příležitostí, aby tě někdo zvenčí zastřelil (to už tě možná taky napadlo), takže nevětrej a zavírej.

Místnosti v budově důkladně prozkoumej, vždy se při vstupu pořádně rozhlédni na všechny strany a zkontroluj rohy i svá záda, akčních filmů už jsi viděl dost a víš přece, jak to chodí. Mimochodem, nejlepší místo, kde se v budově schovat, je v rohu za dveřmi, hráč tě tam při vstupu totiž jen obtížně zahlédne (nebo ty jeho).

4. Prozkoumávej, co to jde

V PUBG: Battlegrounds je omezený počet map, tak je prozkoumej. Čím lépe je budeš znát, tím větší budeš mít výhodu. Zjisti nejlepší způsoby, jak se dostat z bodu A do bodu B, kde najít dobrý úkryt atp.

5. Nepotřebné je nejlépe zahazovat

Po často drsném začátku, jakmile se hra rozjede, jsou pistole téměř k ničemu. Pokud chceš, nech si jednu automatickou pistoli (P18C), která funguje jako SMG. Jasně, pokud trpíš žalostným nedostatkem zbraní, v pohodě, ale pokud máš něco lepšího, tak se na pistole prostě vykašli.

6. Dycky Nikdy most!

Mostům se v PUBG: Battlegrounds vyhýbej jako čert kříži, vždycky se totiž najdou hráči, kteří jsou u něj zakempení (tzv. bridge trolls) a čekají, aby tě mohli sejmout. Pokud máš možnost se jim vyhnout, udělej to. Někdy je lepší i plavat než se vydávat po mostě.

7. Pohybem si zachráníš život

Tady nejde jen o hubnutí, ale holé přežití. Pohyb je tvůj nejlepší spojenec, a to i ten nejmenší. Možná už jsi to zaregistroval i u jiných hráčů, ale neustále se hýbat ze strany na stranu nebo se krčit a zase si stoupat je dobrá taktika. I když rabuješ nebo kempíš, snaž se dělat alespoň tyto malé pohyby. Hodně tak snížíš pravděpodobnost, že tě někdo trefí.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.