Huntsman - stín

Huntsman: Tarantule a noční můra plná pavouků míří na PC 

26. 11. 2025
Zdroj náhledu: OnTheHouse Studios

Pro fanoušky survival hororů a všechny, kdo se rádi postaví svým nejtemnějším fobiím čelem, přichází z dílny Ten Image Publishing a OnTheHouse Studios dlouho očekávaný titul Huntsman. Po nedávném oznámení data vydání a sérii trailerů „Creature Feature“, které postupně představily nejrůznější pavoučí noční můry, si vývojáři připravili další lahůdku. Odhalují nového děsivého nájemníka laboratoří – tarantuli, nejagresivnějšího osminohého protivníka, kterého tu můžete potkat. 

Podle tiskové zprávy je tahle tarantule tak výjimečná. Vynořuje se na nejrůznějších místech v Experimentální BioSolution divizi společnosti Atherton Labs, odkud se (poměrně zoufale) snažíte utéct. Jako správný samotářský lovec snese přítomnost jiných pavouků, ale když jde o dvounožce na procházce – tedy o vás – trpělivost jí rozhodně dochází rychleji, než stačíte vůbec mrknout. Její doupě i lovecké zóny jsou obalené pavučinami, které slouží jako všestranné bezpečnostní senzory i lepivé pasti. Nejlepší strategie? Držet se od ní co nejdál a všude, kde to jen trochu jde, využít nejrůznější rozptýlení. Zavděčit se tarantuli opravdu nejde – ale můžete ji zkusit aspoň úspěšně ignorovat. 

V Huntsmanovi se ujmete role nově nastoupeného bezpečáka v Atherton Laboratories, které má bohužel víc osminohých obyvatel, než je pro duševní zdraví doporučeno. Ozbrojeni jen odhodláním (a nejspíš lehce zvýšeným tepem) musíte přijít na způsob, jak tyhle hrozby umlčet a zároveň odemknout celý komplex, abyste mohli vzít nohy na ramena. Čeká vás přesměrovávání omezené energie mezi jednotlivými sekcemi budovy, abyste si otevřeli nové části, nabrali životně důležité zásoby a tak nějak přechytračili celou lezoucí kolonii. 

Bohužel vám nikdo nepřidělil plamenomet ani jinou „luxusní“ proti pavoučí výbavu. Místo toho si musíte vystačit se svítilnou, po ruce ležícími házecími objekty a prostředím samotným, abyste pavouky zmátli, odlákali nebo se jim prostě vyhli. Každý z nich se totiž pohybuje, loví a reaguje až nepříjemně realisticky. To ve vás probudí instinkty, které váš mozek prostě nedokáže ignorovat. 

Zdroj: OnTheHouse Studios

Huntsman vychází již 27. listopadu na Steamu. Připravte se na koupel v plíživé hrůze a lezoucím teroru arachnofobie, kde jeden špatný krok může rychle proměnit lovce v svačinku. Naštěstí je demo k dispozici ještě před oficiálním vydáním, takže si můžete otestovat svou odvahu – případně i hlasivky – s předstihem. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2025 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.