Aktualizace Miasma Chronicles, která nefunguje

1. 7. 2023
 

Miasma Chronicles je příjemné taktické RPG z izometrického pohledu, které se odehrává v poměrně originálně pojatém postapokalyptickém prostředí. V rámci soubojů máte možnost si práci usnadnit a některé z pestré palety protivníků odstranit potichu ze zálohy. Gameplay a vlastně celý titul jsou velmi podobné hře Mutant Year Zero. Obě hry pochází od vývojářského studia The Bearded Ladies.

Miasma Chronicles vyšla 23. května 2023, jde tedy o mladou hru. První věcí, kterou vývojáři naštvali komunitu byla velká sleva 40 % prakticky měsíc po jejím vydání. Tento fakt vyvolal pochopitelnou negativní odezvu z řad hráčů, kteří si ji krátce po vydání zakoupili.

Miasma Chronicles 24

Druhou vlnu negativ pak přinesl samotný titul, tedy technická stránka hry. Jednalo se hlavně o vynechávání zvuků. Dalším hřebíčkem pak byl problém, kvůli kterému se nedají splnit požadavky pro získání achievementů na Steamu v rámci kodexu ve hře. Konkrétně jde o achievementy „Attenborough“ a „Bookworm“, které jsou propojené.

Vývojáři přichází s aktualizací, která by měla problémy napravit. Bohužel, některé prvky v rámci aktualizace nefungují pro všechny. Je potvrzeno, že se mnoho problémů zlepšilo, ovšem pokud patříte mezi lovce úspěchů, tedy „Achievement Hunters“ může vás čekat nepříjemné zklamání. Tím spíše, že budete muset hru začít hrát kompletně znova, protože nebude možné použití uložených pozic z předešlých průchodů.

Hra je nyní ve slevě a naleznete ji zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.