Aliens Fireteam Elite intro

Aliens: Fireteam Elite se hlásí o slovo

24. 6. 2021
Zdroj náhledu: Cold Iron Studios

Dnes již kultovní snímek Alien (u nás v překladu Vetřelec) z roku 1979 v hlavní roli se Sigourney Weaver se těší stále velké oblibě. Toto se týká nejen prvního filmu, ale i jeho dalších pokračování. V herním odvětví pak vyšlo hned několik her, mezi nimi třeba Alien vs. Predator nebo volné pokračování filmové série, Alien: Isolation. V dnešních dnech se připomíná a hlásí o slovo nově chystaná hra Aliens: Fireteam Elite.

Hra na sebe upozorňuje nově vydaným trailerem:

Inspirace z celého universa

Aliens: Fireteam Elite bude kooperativní střílečka pro tři hráče, která má již potvrzené datum vydání na 24. srpna. Vyjde pak souběžně na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xboxech řady X a S. 

Nový trailer na hru ukazuje některá strašidelná prostředí, která budete prozkoumávat, když se ujmete role v týmu koloniálních mariňáků. Ačkoli má být nadcházející hra do značné míry zážitkem inspirovaným Vetřelci, trailer dokazuje, že si bere inspiraci i ze zbytku Vetřelčího univerza. Zejména se jedná o širší pohled na architekturu a civilizaci Inženýrů, který jsme dostali ve filmech Prometheus a Alien: Covenant. 

I samotní Vetřelci mají novou biodiverzitu: kromě standardních lesklých černých jsou tu svítící zelení, chrchlající červení, a dokonce i bílý se svazkem úponků v místě, kde by měl mít hlavu. Vývojářské studio Cold Iron naznačuje, že se utkáte také s androidy Weyland-Yutani, kteří jsou pravděpodobně mimo servisní záruku.

Zdroj: Cold Iron Studios

Možnost přizpůsobení mariňáka

Vidíme také některé z možností přizpůsobení, které budete moci využít, aby byl váš konkrétní mariňák jedinečný (a o to víc vás bude mrzet, když ho uvidíte probodnutého mimozemským ocasem připomínajícím kopí). 

Pokud budete chtít, budete moci hru dohrát i v režimu pro jednoho hráče s NPC spoluhráči. Otázkou však je, jak to bude s achievementy – nevíme, zda na jejich splnění budou stačit NPC parťáci, nebo budete muset doufat v dobrý tým přátel. Tak jako tak budete mít k dispozici čtyři herní kampaně, z nichž každá rozšíří příběh Vetřelčího univerza 23 let po událostech původní trilogie.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.