Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski potvrdil další knihu a řekl i svůj názor na seriál

2. 2. 2023
Zdroj náhledu: Netflix

Známý autor, který napsal knižní předlohy her, Andrzej Sapkowski, se rozpovídal na Mezinárodní knižní výstavě v Taipei, kde velmi stručně, přesto jasně a výstižně odpověděl na otázku ohledně dalších zaklínačských knih. Sice oznámil jednoduše „Jsou v plánu,“, nicméně je tu další informace po dlouhých pěti letech, kdy toto potvrdil naposledy. Díky autorovým slovům z roku 2018 ale můžeme mít představu, čeho se kniha bude týkat.

Dle slov Andrzeje Sapkowského: „Příběh je kompletní, sága je uzavřena, takže kdybych náhodou něco napsal z univerza Zaklínače, a určitě mám takový záměr, pravděpodobně by to bylo jako prequel nebo sidequel. Ne pokračování.“ Není to sice lore book, po němž spousta čtenářů prahne, avšak zaklínačských příběhů není nikdy dost, a to všichni přece víme.

Aby toho nebylo málo, na stejné akci se jeden z diváků i zeptal, zda se mu líbí seriálová adaptace od Netflixu. Nyní se Andrzej Sapkowski projevil jako politik a řekl jednoduše: „Viděl jsem lepší. Viděl jsem horší.“ Máme tu tak první náznak možné kritiky, která, jak víme u tohoto autora, jednou pravděpodobně skutečně přijde. Nejspíš se to stane v době, kdy bude celý seriál venku, ale kdo ví, Sapkowski je občas tajemný jak hrad Stygga.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.