Andrzej Sapkowski potvrdil další knihu a řekl i svůj názor na seriál

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Netflix
Známý autor, který napsal knižní předlohy her, Andrzej Sapkowski, se rozpovídal na Mezinárodní knižní výstavě v Taipei, kde velmi stručně, přesto jasně a výstižně odpověděl na otázku ohledně dalších zaklínačských knih. Sice oznámil jednoduše „Jsou v plánu,“, nicméně je tu další informace po dlouhých pěti letech, kdy toto potvrdil naposledy. Díky autorovým slovům z roku 2018 ale můžeme mít představu, čeho se kniha bude týkat.
Dle slov Andrzeje Sapkowského: „Příběh je kompletní, sága je uzavřena, takže kdybych náhodou něco napsal z univerza Zaklínače, a určitě mám takový záměr, pravděpodobně by to bylo jako prequel nebo sidequel. Ne pokračování.“ Není to sice lore book, po němž spousta čtenářů prahne, avšak zaklínačských příběhů není nikdy dost, a to všichni přece víme.

Aby toho nebylo málo, na stejné akci se jeden z diváků i zeptal, zda se mu líbí seriálová adaptace od Netflixu. Nyní se Andrzej Sapkowski projevil jako politik a řekl jednoduše: „Viděl jsem lepší. Viděl jsem horší.“ Máme tu tak první náznak možné kritiky, která, jak víme u tohoto autora, jednou pravděpodobně skutečně přijde. Nejspíš se to stane v době, kdy bude celý seriál venku, ale kdo ví, Sapkowski je občas tajemný jak hrad Stygga.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn