Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Vyvrhel

Vyvrhel – vikingský Robin Hood z první linie

Nová knižní série jménem Úmluva oceli od jednoho z nejznámějších současných autorů fantasy Anthonyho Ryana je tu s prvním dílem s názvem Vyvrhel. Nejenže autor ukazuje, jak se zlepšuje s každou knihou, ale zároveň dává jasně najevo, že onen menší neúspěch s trilogií Draconis Memoria hodil za hlavu.

6. 12. 2023
Batman / Soudce Dredd

Batman / Soudce Dredd – když se dva shodnou neshodou

Už jsem si několikrát v životě řekl, že toho sbírám skutečně dost. Vždy mi ale někdo do cesty hodí vidle a musím začít sbírat něco dalšího. Před pár lety to například udělalo nakladatelství Crew, které začalo vydávat komiksovou sérii Legendy DC.

5. 12. 2023
Císařovna kostí

Císařovna kostí – když Lin usedla na trůn

Když jsem poprvé držel v ruce Dceru kostí, přemýšlel jsem, jestli bude vůbec stát za můj čas. Z moderních knižních ženských hlavních hrdinek mě totiž pořádně chytla za srdce snad jen Nádherná z trilogie Bastardů (Šedí, Praví, Svobodní) a poslední dobou velmi často probíraná Rin z Makové války a jejího pokračování Dračí republika, které k nám přivedlo nakladatelství Host.

5. 12. 2023
V pasti - úvodka

V pasti – budete V pasti

Bezradnost, snaha dostat se ven, třetina Activit, pasti, troll, upír, mumie. To je jen pár slov, jakými by se dala definovat párty hra V pasti. Nenápadný titul je nejen skvělý na rozjezd každého kvalitního mejdanu, ale také dokáže zavařit mozek a otestovat v některých případech i to nejhlubší přátelství.

28. 11. 2023
Assassin´s Creed Mirage - Basim je profesionální meditátor

Do Assassin’s Creed Mirage přichází režim New Game+

Když jsem nedávno recenzoval Assassin’s Creed Mirage, věděl jsem, že po Valhalle to bude asi první AC, které už nikdy znovu nepustím. Nicméně vývojáři z Ubisoft Bordeaux mají očividně jiný názor než já, a tak kromě oprav všech chyb, které se ve hře vyskytují, přidávají další nové možnosti.

23. 11. 2023
Crash Team Rumble - All fired up

Spyro a Crash Bandicoot znovu spojují síly!

Řeknu to takto, jsem devadesátkové dítě. Jestli jsou nějaké dvě postavy, které mě formovaly a utkvěly mi v paměti, jsou to právě super sexy fialový dráček Spyro a vykutálený oranžový lišák Crash Bandicoot.

23. 11. 2023
Vranygrai - úvodka

V RPG Vranygrai se podíváme na dávnou Velkou Moravu

Už to bude rok, co jsem hepčík. Tedy je tomu rok, co pražské studio Dire Badger představilo příběhovou akční agenturu s RPG prvky zasazenou do Velkomoravské říše, období 9. století našeho letopočtu, než se k nám na trůn dostal sám svatý Václav.

23. 11. 2023
Marvel's Wolverine – Wolvík

Marvel´s Wolverine bude mít Rkový rating

Ačkoliv vyjde pouze na platformu PlayStation 5, Insomniac Games a Sony Interactive Entertainment očividně mají s počinem Marvel´s Wolverine velké plány. Úspěch Spider-Man 2, který se nyní propracoval i do nominací na Game of the Year (kde nepochybuji, že i nějaké to ocenění sebere), očividně ukazuje, že ačkoliv superhrdinské filmové univerzum je mrtvé, to herní teprve […]

23. 11. 2023

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.