Devil May Cry – anime

Anime Devil May Cry se konečně ukazuje

2. 10. 2023
Zdroj náhledu: Neflix/YouTube

Že Netflix chystá celou řadu seriálových adaptací populárních videoher, už dávno víme. Stejně tak oznámení anime založeného na známé franšíze drsné mlátičky Devil May Cry vzbudilo velká očekávání, ale zároveň obavy. Přece jen poslední podobný projekt vyšel v roce 2007 a zaznamenal spíše vlažné reakce. Až nyní se nám konečně naskytla příležitost vidět vůbec první trailer odhalující podobu jedné z hlavních postav, Danteho. I když jsme se nedozvěděli podrobnější informace o vysílání, víme, že na anime se podílí společnost Capcom ve spolupráci s korejským animačním týmem ze Studio MIR.

Očekává se, že anime Devil May Cry má mít pět sérií, přičemž ta první bude obsahovat osm epizod, během nichž se fanoušci dočkají crossoveru s Castlevanií. Produkci má pod palcem výkonný producent Castlevanie, Adi Shankar, který už v roce 2018 škádlil fanoušky spoluprací s ikonickou japonskou herní společností na vytvoření anime adaptace jedné z jejích slavných sérií. Shankar rovněž potvrdil, že se v seriálu objeví Dante s Vergilem. Jak se dle krátké upoutávky zdá, seriál bude čerpat velkou inspiraci ze hry Devil May Cry 3: Dante's Awakening. Ztvární Danteho rané roky, když se tváří v tvář nebezpečí bude vrhat mezi démony se svým typicky namyšleným přístupem. Chybět nesmí divoký soundtrack, temnější atmosféra a hromada akce.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.