Arcane – Jinx

Pokračování seriálu Arcane už příští rok?

4. 9. 2023
Zdroj náhledu: Netflix

V roce 2021 se na scéně objevil animovaný seriál zasazený do světa populární videohry League of Legends. Arcane svým úchvatným zpracováním a promyšleným příběhem pohltil nejen fanoušky tohoto univerza. Srdceryvný scénář o rodinných vazbách, lásce, zklamání, zradě, smrti i revoluci sleduje rivalitu měst Piltoveru a Zaunu v boji magických technologií proti útlaku. Oznámení druhé sezóny přišlo dříve, než se čekalo, ale bez žádných konkrétních informací. Až nyní začalo svítat, protože mateřská společnost Riot Games – Tencent – během své konference odhalila, že se seriál má na naše obrazovky vrátit někdy během posledního čtvrtletí příštího roku, tedy mezi říjnem a prosincem 2024.

Fanoušci spekulují, že by se druhá řada Arcane mohla objevit v listopadu, jako tomu bylo u předchozí série, která vyšla ve stejném měsíci. Tato teorie je navíc podpořena údaji, že by se v té době mělo konat výročí patnácti let od vydání hry League of Legends (2009). Vzhledem k tomu, že první série byla ve vývoji celých šest let, přijít s pokračováním o tři roky později je vítané zlepšení. Nad druhou sérií Arcane je však stále velký otazník, protože dosud nevíme, zda naváže přesně tam, kde skončil poslední díl, a bude plynule pokračovat dál… jestli bude zachován stejný formát rozkouskování seriálu na tři dějství o třech dílech… jestli se zaměří na stejné postavy, nebo naopak přesedlá na jiné. To jsou prozatím otázky, na jejichž odpovědi si budeme muset trpělivě počkat.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.