Zaklínač

Čísla jsou venku, třetí řada seriálu Zaklínač hlásí více než třetinový propad ve sledovanosti

14. 9. 2023
 

O tom, že je třetí série seriálu Zaklínač kvalitnější než druhá, asi není třeba moc diskutovat. Oproti chaosu, který přinesla druhá řada, je to nezpochybnitelné. Třetí je sice naivní, hloupá, podivná, ale především také poslední, v níž se Henry Cavill ujal role Geralta z Rivie. Netflix po více než měsíci od vydání posledních tří epizod konečně zveřejnil čísla sledovanosti a propad je více než viditelný. Díky novému systému, pomocí něhož se určuje sledovanost, totiž jde jasně vidět, jak velký propad byl, a já osobně jsem tak velký nečekal.

Je to jednoduché, první série měla po 90 dnech od premiéry sledovanost 663,6 milionů hodin, jedna epizoda tak dělá cca 80 milionů hodin. Slušná práce říkáte si. Druhá řada měla 519,4 milionů zhlédnutých hodin, tudíž jedna epizoda má 67,6 milionů. Pokles, ale ten se nesl společně s kvalitou seriálu, v němž šel rozhodně vidět odklon od předlohy a minimální respekt k ní. Třetí série se skutečně snažila, nebudeme si nic nalhávat, i když cestování mě stále nenechává chladným. Výsledek je ale tristní, „pouhých“ 327,7 milionů zhlédnutých hodin, tedy jedna epizoda 43,1 milionů. Suma sumárum, od druhé série tu máme krásný propad 36 %, a to i v porovnání šesti týdnů druhé série vůči osmi týdnům série třetí.

Já se asi ani nechci smát, ačkoliv škodolibě řeknu: „Já to věděl, já to říkal, bylo to jasné, haha.“ Více mě to ale mrzí. Zaklínač si rozhodně zasloužil větší péči a obrovská nekvalita narativu se očividně projevila v tom nejcitlivějším, ve sledovanosti. Ve čtvrté sérii má Henryho Cavilla nahradit Liam Hemsworth, což s největší pravděpodobností povede k dalšímu propadu. Mně ale tane v hlavě jiná otázka. Bude se Netflix vůbec pokoušet v Zaklínači pokračovat? Seriál je extrémně drahý a čísla jsou na takový projekt hrozná. Navíc stávka scenáristů a herců tomu taktéž nepomůže. Co myslíte, skončíme u otevřeného konce po třetí sérii?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.