Aperture Desk Job je nová bezplatná hra od Valve

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve

Ujasněme si pár věcí na začátek… ne, bohužel pro nás toto opravdu není Half-Life 3 ani Portal 3. Valve se nás zřejmě snaží uplatit, abychom s dotazy ohledně těchto dvou titulů dali alespoň na chvíli pokoj. Představuje tak novou hru s názvem Aperture Desk Job, a k tomu všemu přidává cenovku opravdu nízko, jak jen to je možné – zdarma. Tento simulátor z prostředí legendárního Portalu vychází už zítra 1. března a ano, o cenu se skutečně nemusíte bát.

Aperture Desk Job je hra speciálně vytvořená pro Steam Deck – kapesní herní zařízení, které vám na cestách umožní hrát velkou část her z vaší steamové knihovny – a jde ruku v ruce s jeho spuštěním. V ní vás nečeká nic tak akčního jako proskakování portály a řešení super zajímavých logických rébusů. Mějte na paměti, že hra byla vyvinuta proto, aby si hráči měli na čem vyzkoušet ovládání Steam Decku. Určitě si od tohoto kousku neslibujte úžasný zážitek většího formátu – jak samotné Valve jasně upozorňuje: „Toto není pokračování Portalu“.

Zdroj: Valve

A co že vás v tomto titulu čeká? Jak název napovídá, půjde o poněkud nudnou práci úplného zelenáče za kancelářským stolem v jeho zcela první den. Vžijete se do role kontrolora kvality různých produktů, který je zatím plný očekávání a nadějí. K ruce vám bude robotický společník Grady… a to je zřejmě celá náplň hry. Samotný popisek na Steamu naznačuje, že jeho autor asi snídal vtipnou kaši a zaškatulkoval ji jako převratný simulátor sezení. Oh, to důležité nakonec. Aperture Desk Job nebude podporovat myš s klávesnicí! Pokud si ji budete chtít zahrát na svém stolním počítači, bude nutné si k tomu vzít ovladač. Na druhou stranu má obsahovat české titulky a stále platí, že jde o free-to-play titul.

Zdroj: ign.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn