Arma výročí titulka

Arma slaví 20 let. Pusťte si vzpomínkový stream

22. 6. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Hra Arma, vydaná pod názvem Operace Flashpoint (Operation Flashpoint), slaví 20 let své existence. Vývojáři z Bohemia Interactive oslaví tuto událost streamem, na němž vystoupí např. CEO Bohemia Interactive, Marek Španěl, dále Ivan Buchta nebo Niles George.

Stream začne už dnes v 19:00 našeho času (17:00 UTC) a podívat se na něj můžete na YouTube nebo na Twitchi.

Série Arma patří k nejznámějším a nejúspěšnějším českým hrám v zahraničí. Její první díl pak české fanoušky oblažil plným českým dabingem a celkovou nápadnou podobností oficiálně fiktivního světa reálnému českému prostředí. Hra způsobila malou revoluci v žánru FPS a válečných her, neboť nabízela otevřený svět, více možností plnění misí, zajímavou kampaň, variabilitu v hratelnosti a množství přídavných levelů. Jedná se o jakýsi protipól striktně lineárních a naskriptovaných her, jako je Call of Duty. Z Army vychází také multiplayerová akce DayZ.

Vývojáři upozorňují, že dnešní akce nebude sloužit k oznámení nového dílu. Místo zcela nových zážitků nás tak čeká pořádná nostalgie.

Zdroj: Arma3.com

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.