Aim Lab náhled

Aimlabs – zdokonalujte svoje míření

22. 6. 2021
Zdroj náhledu: Statespace

Věřím, že spousta z vás hraje různé hry a ne vždy je vaše míření tak dokonalé a precizní, jak byste si přáli. Se špatnou muškou to ve hře většinou moc daleko nedotáhnete, což může být skličující. Je tedy jisté, že trénink dělá mistry a je vždy potřeba – přesně proto vznikla tréninková hra Aimlabs. Je navržena tak, aby vám pomohla zdokonalit si vaše míření a nalezla vaše nedostatky.

Výběr hry do které chcete trénovat

Rank a vaše schopnosti

Po krátkém tutoriálu hra vyhodnotí váš rank. Je to pro vás jistá motivace, nikdo přece nechce být v kategorii bronze nebo silver, že ano? Donutí vás to každý den chvíli trénovat a snažit se vylepšovat svoje schopnosti. Hra vám ukazuje skóre vašich schopností. Do schopností patří kmitání, sledování, rychlost, preciznost, vnímání a kognice. Čím vyšší číslo máte, tím lepší v určité schopnosti jste.

Možnosti tréninku

Teď se pojďme podívat na možnosti tréninku. V přednastavených úkolech si vyberete jednu kategorii, kategorie jsou pojmenovány podle vašich schopností. Pokud si tedy všimnete, že vaše skóre je nejnižší u schopnosti rychlost, logicky začnete trénovat v sekci rychlost a budete se snažit si svoje číslo vylepšit. V této sekci je poté několik možných map a v každé máte trochu jiný úkol.

Trénink s ostřelovací puškou

Jak trénink vypadá?

Trénink samotný je velice jednoduchý a prostý. Váš jediný úkol je se strefovat do cílů. Cíle jsou nejčastěji ve tvaru koule, ale úkol, který na určité mapě tréninku plníte, je vždy jiný. Záleží vždy na tom, co za schopnost zrovna zdokonalujete. Například se cíle pohybují různě ve vašem zorném poli nebo se objevují na různých místech a pokud cíl do určitého času netrefíte, tak zmizí.

Shrnutí po dohrání tréninkové mapy

Po dokončení mapy na vás vyskočí hodnocení. Aimlabs shrne vaše silné a slabé stránky, např. vás upozorní, že zaměřujete moc pomalu, a doporučí vám si zahrát více map v režimu rychlost. Je zde také číselné hodnocení uvedené v procentech – čas reakce, přesnost, zabití celkem, skóre a čas trasování. Čím vyšší procentuální číslo získáte, tím lepší v určité kategorii jste. Moje nejnižší číslo vždy bylo v času reakce, a tak jsem nejčastěji trénovala právě v kategorii rychlost.

Máte volnou ruku

V Aimlabs si můžete zbraně nebo i mapy nastavit dle vlastních představ. U zbraně nastavujete například pozici zbraně, sílu zpětného rázu nebo třeba poměr přiblížení. U mapy můžete nastavit pozici cíle, maximální a minimální velikost cíle nebo trvání cíle. Hra vám umožní si nastavit trénink dle svých vlastních potřeb, což opět považuji za kladný bod.

Nastavení zbraně

Hra s předběžným přístupem

Aimlabs vás hned ze začátku upozorní, že je dokončený pouze z 40 %. To znamená, že se můžete potýkat s určitými bugy, záseky a tak podobně. Máte ale možnost tvůrcům zaslat zprávu, kde napíšete, s jakým problémem jste se setkali. Do hry pravidelně vychází aktualizace a je vidět, že tvůrci ze Statespace se o hru starají, takže můžeme doufat, že se jim i podaří odstranit všechny nedostatky.

Aimlabs je skvělá tréninková hra, která dle mého dokáže pomoct hráčům vylepšit jejich rychlost míření a také jejich přesnost. Nejsem ale přesvědčená, že hra je vytvořena tak, aby byla zároveň i zábavná. Určitě by bylo dobré, kdyby do her přibylo více map s takzvanými „živými cíli“, které by se proti vám bránily a ne jen uhýbaly. Přeci jen střílení do kuličky člověka časem omrzí.

Klady
 • free to play
 • tvůrci na hře stále pracují
 • hra pomůže vylepšit vaše míření
 • mnoho kategorií tréninku
 • možnost nastavení zbraní a map
 • možnost tréninku do vámi zvolené hry
Zápory
 • časem stereotypní
 • hra není záživná, neudrží hráče dlouhodobě
Platforma PC
 • Datum vydání 17.07.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.