Asterigos Curse of the Stars – dýky

Asterigos: Curse of the Stars dorazí v říjnu

16. 9. 2022
Zdroj náhledu: Acme Gamestudio

Očekávané RPG z fantasy světa inspirovaného starobylým Řeckem a Římem, Asterigos: Curse Of The Stars, vyjde začátkem následujícího měsíce, konkrétně 11. října 2022 na PlayStation 4/5 a PC. V něm se bojovnice z legie Northwind jménem Hilda vydá do prokletého města v regionu Aphes proto, aby zachránila svého ztraceného otce. Na blogu PlayStationu se objevily podrobné informace, co se týče hratelnosti, soubojů, lokací a nepřátel. S blížícím se vydáním, které už takřka klepe na dveře, se Sony rozhodlo nedočkavé fanoušky pořádně nalákat. Hráči, kteří si titul předobjednali, navíc získají několik bonusů v podobě třídenního předběžného přístupu (8. října), exkluzivního brnění, sady kosmetických doplňků a dalších drobností k tomu, aby jejich začátky byly o to jednodušší.

Výchozím bodem celého dobrodružství se stane podzemní centrum jménem Shelter, které Hildě nabízí jednak bezpečné místo, a jednak spojuje všechny oblasti velkého světa. Právě zde budou hráči přijímat nové úkoly, vylepšovat své zbraně, učit se novým dovednostem, obchodovat i trénovat. „V Shelteru je také spousta práce, a jak budete postupovat hrou, objevíte další příležitosti. Chceme, aby hráči měli při prozkoumávání pocit univerzálního spojení. Není to tedy pouze místo, odkud se teleportujete ven nebo dovnitř, ale místo, kde začíná skutečný průzkum města.“

Ulice budou zaplněny řadou smrtících nepřátel. Každá městská čtvrť i přilehlá oblast před vás postaví jedinečné výzvy v podobě unikátních nepřátel, jejichž síla a schopnosti budou pokaždé drobátko jiné. Chybět samozřejmě nebudou ani bossové, kteří budou mít za úkol hráče pořádně potrápit. Kultisté jménem The Dark Cult Ethrus se například odklánějí od doktríny bohů hvězd. Provádějí Rituál sublimace, který je promění ve vlkodlaky a další mytická stvoření, aby mohli využívat sílu zvířat. Věří totiž, že pouze divokost zvířecích srdcí je dokáže zachránit před zkázou. Kromě ostrých tesáků, ptačích křídel či obrovské síly kultisté budou moct používat také magii a pěkně vám tím zavařit. Tito nepřátelé si budou libovat v útocích ze slepých míst ve větším počtu najednou.

Zdroj: Acme Gamestudio

Nebudete však běhat pouze po povrchu, zamíříte také pod něj. Přivítají vás Třpytivé hlubiny plné tajemství, nebezpečí a spousty magického minerálu Starite. V těch nejhlubších místech se dokonce budou vytvářet anomálie způsobující příval agrese každému, kdo se k nim jen přiblíží. Právě zde potkáte krystalové příšery zvané Breathless, jejichž dokonalá kamufláž vůči okolnímu prostředí z nich bude činit skutečně nebezpečné protivníky útočící ze zálohy. Jejich tvrdé a pevné tělo vám uštědří velké poškození a schopnost po vás vystřelit naváděné střely, paprsky či explodující kameny budete rozhodně proklínat. Breathless sice útočí pomalu, ale dokážou vás potrápit na blízko i na dálku. Bude lepší mít se na pozoru.

Hilda ovšem nebude úplně tak bezbranná dívka. K dispozici dostane dokonce šest zbraní – meč a štít, magickou hůl, dýky, kouzelné náramky, mohutné kladivo a kopí. V boji však bude moct současně používat pouze dvě zbraně naráz. Využívat chytře potenciál zbraní bude vaší obrovskou výhodou. Kladivo se například hodí na obrněné svalovce se štíty, naopak magické náramky vám dovolí útočit z dálky a dýky vaše soupeře dokážou zasypat několika rychlými útoky. Svůj jedinečný herní styl si navíc budete moct vybrousit k dokonalosti pomocí všemožných vylepšení.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.