Asterix a Obelix

Asterix a Obelix se vrací v komiksu, knize i seriálu!

16. 3. 2024
Zdroj náhledu: IGDB.com

Vždycky, když se mě někdo zeptá, jaké znám francouzské komiksové autory, první ze mě vypadnou René Goscinny a Albert Uderzo, až teprve po nich Alejandro Jodorowsky. Proč zrovna ti první dva jmenovaní? Protože stvořili příběh dvou legendárních Galů jménem Asterix a Obelix. Jak je možné, že se takováto série stala světovým fenoménem? Kamarád mi na to kdysi řekl krásnou definici. Je to humorná pohádka, která zesměšňuje jedno z největších dobytí v historii Evropy, jedním z největších historických impérií, pod vedením jednoho z nejslavnějších a nejzajímavějších stratégů a historických osobností.

Nad touto definicí se nedá jen tak mávnout rukou, protože dvojice Asterix a Obelix jsou mezi čtenáři už více než padesát let. A ačkoliv mezi námi už ani jeden z výše zmíněných autorů není, stále tu jsou tvůrci, kteří pokračují v jejich odkazu a přináší na svět další kvalitní, krásné a hezké komiksové počiny. Ostatně komiks Asterix a Gryf či loňský film Asterix a Říše středu jsou toho jasným důkazem. Nyní nás čekají tři novinky.

Zdroj: Egmont

Asterix a Obelix hned natřikrát!

O prvním počinu už chvilku víme, nicméně konečně známe i datum vydání. Komiks Asterix – Bílý kosatec zapadne do série komiksů (v pořadí číslo 40), o příběh se nyní postaral Fabcaro a o kresby Didier Conrad. Uvidíme v něm Caesara, jenž má problémy s disciplínou ve své armádě. Naštěstí je tu lékař Pravdolascus, který mu pomocí metody pozitivního myšlení zvané Bílý kosatec změní myšlení v celé armádě. Římané tak začnou měknout a to se Galům u Teutatise nelíbí, především když se pozitivní myšlení dostane i do jejich vesnice. Jak si s tím Asterix a Obelix poradí? Komiks by měl vyjít už 6. května 2024.

Dále zde máme obrázkovou knihu (což je mix komiksu a knihy, kdyby náhodou), kterou přináší Albatros Media. V té se podíváme na další trápení barda Trubadixe, jenž se rozhodl zúčastnit soutěže galských bardů o Zlatý menhir. Bohužel, o nejlepšího galského barda má zájem i jeden římský velitel, a tak musí být hrozně zpívající bard zachráněn těmi nejsilnějšími válečníky vesnice, Asterixem a Obelixem. Počin vyjde už 22. dubna 2024.

Zdroj: Albatrosmedia

A nakonec tu máme oznámení seriálu. Má francouzština sice poslední dobou hodně chátrá, nicméně dle oficiálních stránek se režisér Alain Chabat, tvůrce legendárního filmu Asterix a Obelix: Mise Kleopatra, ujme animované adaptace komiksu Souboj náčelníků. Originální komiks vyšel už v roce 1966 a vypráví příběh, jak Panoramix ztratil rozum poté, co dostal menhirem do hlavy. O vesnici se tak utkají slavný Majestatix a jiný galský náčelník, který je ale spojencem Říma. Seriál by se měl objevit na Netflixu v prvním pololetí roku 2025. Tak co, na jaké dobrodružství s Asterixem a Obelixem se nyní těšíte nejvíce?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.