Baldurs Gate 3 intro to darkness

Baldur’s Gate 3 letos Early Access neopustí

18. 6. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Další aktualizace bude vycházet ze zpětné vazby od hráčů.

Už je to nějaký čas, co jsme od Larian Studios slyšeli něco o Baldur’s Gate 3. V posledních měsících bylo do vyvíjeného RPG přidáno několik hotfixů, ale poslední zásadní aktualizace proběhla v únoru. V této aktualizaci byla přidána třída druidů. Nyní ve video rozhovoru pro GameSpot zakladatel studia Swen Vincke potvrdil, že Baldur’s Gate 3 v roce 2021 Early Access neopustí. „Opravdu se snažíme hru dokončit do příštího roku,“ řekl. „Letos určitě nevyjde.“

 

Studio má v současné době plné ruce práce s vylepšováním toho, co je v Early Access, a zároveň s dokončováním zbytku hry. Vincke vysvětlil, že příští aktualizace, ať už vyjde kdykoliv, bude spíše taková, která změní stávající prvky. Stane se tak na úkor přidávání nových věcí, takže nečekejte například další novou třídu. „Je to aktualizace, která se zaměřuje na spoustu zpětné vazby, kterou jsme dostali,“ řekl. „Je více zaměřena na funkce než na nový obsah.“

Baldurs Gate 3 beatuy

Zdroj: igdb.com

Hráči bojují spíše na blízko

Vincke zmínil, že část zpětné vazby pochází od hráčů postav bojujících zblízka, kteří zjišťují, že nemají tolik možností, kolik by si přáli. To je však momentálně součástí herního stylu bojovníka.

Nakonec k tématu, zda bude přítomen režim Game Master jako v Divinity: Original Sin 2, Vincke řekl, že ačkoliv by Baldur’s Gate 3 takový režim zřejmě prospěl, v tuto chvíli se na něm nepracuje. „Soustředíme se hlavně na tvorbu hry samotné a ta je na vývoj náročná,“ řekl.

Hru můžete na Steamu sledovat zde.

Zdroj: pcgamer.com

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.