Foamstars – úvodka

Barevná střílečka Foamstars vyjde v únoru

19. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Máte rádi chaos a ještě raději ho vytváříte? Vyžíváte se v titulech pro více hráčů a milujete bublinkové koupele? Počkat, co? Čtete správně. Pokud jste si nenechali ujít poslední PlayStation Showcase, určitě jste zaznamenali pestrobarevný titul Foamstars, který na první pohled čerpá inspiraci, kde se dá, ale hráčům i přesto jistě nabídne šílený zážitek hodný vyzkoušení. Utopte své protivníky v bublinkové lázni a pokryjte celý svět pěnou, protože jedině tak si vybojujete vítězství. Těm bystřejším z vás jistě neunikla podobnost se hrou Splatoon z produkce Nintenda, která místo pěny kolem sebe cáká barvu. Na toto časté srovnání reagoval i Square Enix v nedávném rozhovoru pro webovou stránku Video Games Chronicle a trvá na tom, že Foamstars je zcela odlišnou hrou. Producent Kosuke Okatani doufá, že hráči budou souhlasit a brzy pochopí, v čem tkví unikátnost jejich projektu.

Máte-li pro strach uděláno a nebojíte se vrhnout do arén v týmové přestřelce, Foamstars vyjde už brzy, konkrétně 6. února 2024, na PlayStation 4 a PlayStation 5. Na obou konzolích na vás vyskočí cenovka 29,99 $, avšak předplatitelé služby PlayStation Plus se do víru bojů budou moct vrhnout zcela zdarma, stihnou-li si titul vyzvednout do 4. března. Vydavatel Square Enix slibuje Foamstars pravidelně přiživovat a krmit bezplatnými aktualizacemi alespoň rok od vydání. V nich bychom se měli dočkat hromady skinů, herních režimů a snad i hratelných postav. Investice do Season Passu vám navíc zaručí extra kosmetické doplňky pro danou sezónu.

Ve Foamstars se proti sobě postaví čtyřčlenné týmy v prozatím třech PvP režimech – Smash the Star, Happy Bath Survival a Rubber Duck Party. Dle slov vývojářů ze studia Toylogic by si hráči měli užít i PvE režim pro jednoho hráče. Kromě toho vám Squad Missions pomohou v orientaci a rozpoznání schopností jednotlivých hrdinů. 

Vybírat můžete z osmi hratelných postav, z nichž každá využívá pěnu trochu jinačím způsobem. Bublinková záplava zůstane na povrchu arény a tím pádem výrazně ovlivní či pozmění její geografii. Tím lze vytvářet skvělá místa pro úkryt nebo dosáhnout lepší pozice pro střelbu. Barevné, hravé a živé zpracování je něco, co mnozí hráči této generace určitě ocení, ale i přesto se Foamstars bude muset snažit, aby vynikl v konkurenci dalších nejen online stříleček.

Foamstars vychází 6. února 2024 na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.