Hogwarts Legacy - dragon

Hogwarts Legacy je nejprodávanější videohrou roku 2023

19. 1. 2024
 

Kouzelníci všeho věku, buďte na sebe právoplatně hrdí. Díky vám a vaší podpoře se podařilo nejen prodat neskutečných dvacet dva milionů kopií hry Hogwarts Legacy, ale ještě se zapsat do historie jako neprodávanější titul roku 2023. Tento úspěch přerušil dlouholetou dominanci série Call of Duty a vývojářů z Rockstar Games, kteří si pomyslný titul od roku 2009 pravidelně připisovali. Rockstar Games ve skutečnosti zabodoval dvakrát, v roce 2013 s Grand Theft Auto 5 a v roce 2018 s Red Dead Redemption 2. Nyní se Avalanche Software může dmout pýchou s korunovaným vítězem, jak vyplývá z údajů sdílených Matem Piscatellou (výkonným ředitelem a herním analytikem společnosti Circana) na platformě X, který odhalil dvacet nejprodávanějších videoher minulého kalendářního roku.

Hogwarts Legacy si vedlo neskutečně silně hned v prvním týdnu od vydání díky velkému humbuku, který se kolem titulu odehrával. Dvanáct milionů kopií v té době byla pouhá předzvěst toho, že se hra pokusí sesadit z trůnu doteď komerčně nejvýdělečnější (za daný rok) kousky. Úspěch je připisován obrovské fanouškovské základně Harryho Pottera i dobré marketingové struktuře. Vydání začátkem roku skvěle nastartovalo herní komunitu a koncept otevřeného světa dokázal uchvátit jak zaryté fanoušky, tak náhodné hráče. Také rozložený plán vydání na konzole pomohl zvýšit celkové prodeje po celý rok. Přeje jen verze pro Nintendo Switch vyšla právě včas na vánoční nákupní horečku. Je ve hvězdách, co od Hogwarts Legacy můžeme očekávat do budoucna, ale jedno je jisté… byl by hřích neudělat pokračování.

Mezi dalšími vysoko umístěnými tituly najdeme Call of Duty: Modern Warfare 3, Madden NFL 25, Marvel’s Spider-Man 2, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom a další, jak můžete vidět níže v seznamu.

Nejprodávanější hry roku 2023    

 1. Hogwarts Legacy
 2. Call of Duty: Modern Warfare 3
 3. Madden NFL 25
 4. Marvel’s Spider-Man 2
 5. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
 6. Diablo 4
 7. Call of Duty: Modern Warfare 2
 8. Mortal Kombat 1
 9. Star Wars Jedi: Survivor
 10. EA Sports FC 24
 11. Starfield
 12. Super Mario Bros. Wonder
 13. Resident Evil 4
 14. MLB: The Show 23
 15. Dead Island 2
 16. Final Fantasy 16
 17. Street Fighter 6
 18. Elden Ring
 19. Mario Kart 8
 20. Minecraft

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.