Black Myth: Wukong láká na nové záběry

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Příběh Opičího krále od čínského studia Game Science je stále opředen mnoha tajemstvími. Vývojáři nám však ukázali další záběry, a to rovnou ve dvou nových trailerech, z nichž jeden prezentuje hratelnost a druhý in-game cutscény. Videa jsou primárně stavěna na tom, aby ukázala nastínění výhod DLSS a ray tracingu společnosti Nvidia, která minulý rok pomohla studiu přejít na Unreal Engine 5. V osmiminutové ukázce gameplaye můžete zahlédnout Wukonga pobíhat po temném lese, sbírat suroviny a další sběratelské předměty, ale především si nejde nevšimnout silné inspirace hrami od From Software. Prakticky všichni nepřátelé jsou o dost větší než drobný opičák a při utrhnutí květiny se ze země vynoří naštvaná příšera lačnící po pomstě za nedbalé vyrušení. Tato příšera je až nápadně podobná legendárnímu Mimicovi snad ve všem kromě vizuálu.

Druhé kratší video obsahuje záběry cutscén přibližující malý střípek z asi patnáctihodinového příběhu, který je dle slov autorů inspirovaný knihou Putování na západ. My ji ovšem známe pod názvem Opičí král. Můžeme jen spekulovat, jakou cestou se autoři vydají a jak moc se knižní předlohy budou držet. Přece jen slibují přes sto unikátních nepřátel v temném světě, kde na vás nebezpečí bude číhat doslova na každém kroku.

Co fanoušky opět nepotěší, je další ukázka bez oznámení data vydání. Zatím pouze víme, že by se Black Myth: Wukong měl dostat na PC a nové generace konzolí někdy během roku 2023, ale přesný termín nám stále nebyl sdělen. Snad se dočkáme tento víkend během Gamescomu, na kterém bychom se údajně měli dozvědět více detailů.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn