The Entropy Centre – ukazatele

The Entropy Centre představuje krátký gameplay

21. 8. 2022
Zdroj náhledu: Stubby Games

Ke konci tohoto roku by měl vyjít Portal 3… tedy alespoň velmi podobný titul s názvem The Entropy Centre. Tato logická hra vám nabídne přesně to, co na sérii Portal tak moc milujeme. Hlavní hrdinka Aria se na oběžné dráze kolosální vesmírné stanice pokusí projít hádankové místnosti plné logických nástrah a zdánlivě nepřekonatelných hlavolamů, aby se dostala až do samotného srdce výzkumného centra The Entropy. Aria je zřejmě poslední žijící člověk, a tak osud lidstva spočívá na jejích bedrech.

Aria na to ovšem nebude sama. K ruce jí bude věrný společník zabudovaný do zbraně, Astra, což je nejpokročilejší technický zázrak lidstva… a zřejmě také nejupovídanější. Umělá inteligenci si na jednu stranu neodpustí vtípky a narážky na vaši osobu, ale dokáže také skenovat časoprostorovou chronologii objektu a tím ho přesunout do minulosti. Jednoduše řečeno, budete manipulovat s časem, abyste obnovili zřícené sloupy, přesunuli předměty nebo si jen prostě ohřáli šálek čaje.

Vývojáři ze studia Stubby Games se s námi konečně podělili o první gameplay. Takřka pětiminutové video zachycuje unikátní mechanismy hry ohýbající realitu, mysl i čas. K vidění je také několik hádanek a především se můžete zaposlouchat do komunikace Arii s Astrou… nebude to sice tak unikátní vztah, jako měla Chell s GLaDOS, ale vtipem sršící umělá inteligence si rozhodně nebude brát servítky. Na konci traileru je uveden rok 2099 jako termín vydání, což by pro titul The Entropy Centre znamenalo prvenství v nejdéle vyvíjené videohře. Duke Nukem Forever se se svými patnácti lety může jít klouzat.

Hra The Entropy Centre by měla vyjít ještě letos na PC, PlayStation 4/5, Xbox Series X/S, a Xbox One. Zánik Země se blíží, dokážete tomu zabránit, nebo přijmete tuto skutečnost, které se nedá vyhnout?

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.