Scarlet Nexus – Yuito

Budoucnost Scarlet Nexus je prozatím nejistá

31. 1. 2022
 

V minulém roce jsme se dočkali hned několika zajímavých JRPG, z nichž jistojistě dominovalo Tales of Arise. Své kvality však předvedla i brainpunková hra Scarlet Nexus, jejíž režisér Kenji Anabuki se v novém rozhovoru pro Inverse rozpovídal o její budoucnosti a možném pokračování. Vše zatím nasvědčuje tomu, že by Scarlet Nexus 2 přece jen mohlo vzniknout, i když vydavatel Bandai Namco zatím nic oficiálně nepotvrdil. Pokud by tomu opravdu tak bylo, dočkáme se několika drobných změn.

Od vydání titulu uběhlo něco málo přes půl roku, a přestože se recenze drží krásného hodnocení, najde se několik oblastí, v nichž hra pokulhává a autoři jsou si toho jasně vědomi. V aktualizacích tak již bylo kromě nového obsahu přidáno i několik funkcí, jako je možnost změnit velikost písma, nové animace SAS, vzdálenost kamery a rychlost sledování kamery. Hráči také dostali možnost zapínat či vypínat pomoc při míření a mnoho dalšího. Kenji Anabuki otevřeně sdělil, že by pokračování mohlo být vytvořeno pro „vyzrálejší“ hráče.

V případě, že by Scarlet Nexus 2 opravdu vzniklo, se Anabuki svěřuje: „Osobně bych chtěl využít téma psionických superschopností v jiných oblastech než pouze v bitvách. Svět a prostředí příběhu by mohly být potenciálně vytvořeny tak, aby vyhovovaly ještě zralejšímu publiku – zkoumáním témat, jako je nebezpečí plynoucí z vlastnictví nebo využívání superschopností.“

Novinky by se měly objevit také ve zpracování cutscén: „Stále chci, aby byly jedinečné, jako jsou ty ve Scarlet Nexus, a zároveň budeme moct našim fanouškům poskytnout ten nejuspokojivější herní zážitek.“

Jakmile přišla na řadu otázka ohledně pokračování příběhu, režisér na ni jasně nedokázal odpovědět: „Možná bude pokračovat v původním příběhu Scarlet Nexus nebo bude založen na světech a charakteristikách hry. V tuto chvíli to nemohu jistě říct.“ Nutno poznamenat, že k popularitě hry dopomohla také seriálová adaptace od japonského animačního studia Sunrise, která příběhu Scarlet Nexus poskytuje trochu jiné převyprávění, zejména v poslední epizodě.

Jestli se nakonec dočkáme pokračování brainpunkové akční zábavy, je stále ve hvězdách, ale jisté je, že se autoři budou snažit vychytat všechny nedokonalosti, poučit se z dřívějších chyb a vytvořit ještě lepší hru. Nezbývá nám než trpělivě čekat, co nám budoucnost tohoto titulu přinese.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.