Důkaz 111 – úvodka

Česká audiohra Důkaz 111 se chystá prorazit do zahraničí

4. 11. 2022
Zdroj náhledu: Play By Ears

Pražské studio Play By Ears dva roky nazpátek vydalo svou detektivní audiohru s názvem Důkaz 111. Tento počin byl a stále je pro hráče zajímavý hned v několika ohledech. Jednak svými volbami můžete směřovat tajemný příběh, hru lze ovládat klidně i se zavřenýma očima a je plně přizpůsobena pro nevidomé, a jednak postavám propůjčili hlas známí čeští dabéři, jako je Bohdan Tůma, Tereza Hofová či například Norbert Lichý. Tato mobilní hra vypráví pohlcující příběh hlavní hrdinky Alice Wellsové, která řeší záhadný anonymní telefonát, jenž ji zavede na ještě záhadnější ostrov do starého hotelu. Důkaz 111 využívá tzv. binaurálního audia, díky kterému má posluchač šanci se do příběhu o to více vžít a mít pocit, že je skutečnou součástí vyšetřování, protože si přijde, jako by byl obklopen zvuky okolního prostředí.

Autoři se však rozhodli z tuzemského trhu přesunout rovněž na ten zahraniční a už 15. listopadu 2022 Důkaz 111 vyjde pod jménem Evidence 111 na Android a iOS. Anglický dabing nabídne rovněž hvězdně obsazenou sestavu se světoznámými herci, jako je Rosamunde Pike, Zoë Robins, Kenny Blyth či Richard Reed. Kterého z celkem deseti různých konců se vám napoprvé podaří dosáhnout? Mobilní hra Evidence 111 bude brzy dostupná na Android a iOS za 99 Kč (4,69 €).

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.