Vigor - já jsem tu šéf

Česká střílečka Vigor po letech vyjde na PC

19. 4. 2024
Zdroj náhledu: Bohemia Interactive

České studio Bohemia Interactive svou bohatou paletou rozmanitých projektů pokrývá spektrum dost široké na to, aby si vybral každý. Svým způsobem je zde ovšem jeden titul, který se od ostatních liší. Free-to-play střílečka Vigor určitou sortu hráčů totiž dlouhá léta opomíjela, ale tomu je nyní konec. Jak vývojáři s hrdostí oznámili, Vigor už nebude exkluzivitou na konzole, protože po pěti letech co nevidět vyjde také na PC. Roky neúnavných proseb a žádostí početní komunity se konečně zúročily a hra přicupitá už tento květen v rámci předběžného přístupu na Steam. Plná verze by přitom měla dorazit do konce tohoto roku.

Předběžný přístup ovšem zatím nebude využívat free-to-play model, a naopak bude zpoplatněn částkou 19,99 eur za Reinforcements Pack obsahující exkluzivní uniformu, sadu zbraní nebo hromadu spotřebního materiálu, aby vaše začátky v drsném Norsku probíhaly hladce. Kromě toho z balíčku dostanete také unikátní titul umožňující jej nosit jako čestný odznak. Odkazuje na to, že patříte k prvním Outlanderům hrajícím na PC, s čímž je rozhodně záhodno se chlubit. Reinforcements Pack půjde zakoupit pouze do doby, než Vigor vyjde v plné a zároveň free-to-play verzi. Veškerý váš pokrok zároveň s tím sice bude smazán, ale obsah balíčku už navždy zůstane svázán s vaším účtem. S plnou verzí na řadu rovněž přijde oblíbený cross-play, aby bylo možné poměřit síly s hráči připojenými i na dalších zařízeních.

Pokud vás titul minul obloukem, jedná se o zástupce podžánru looter shooter, během něhož společně s přáteli nebo na vlastní pěst svedete s hráči nelítostný boj o cennou kořist. Zdroje vám pomohou zbudovat a následně vylepšovat svůj úkryt alias jediné bezpečné útočiště v chaosem zmítané zemi, kde se chyby nepromíjí. Krajina Outlands je stejně smrtící jako krásná, proto nepředpokládejte, že nebezpečí číhá pouze mezi řadami hráčů. Rozpadlé pozůstatky někdejšího Norska a postapokalyptické podmínky daly vzniknout mnoha skupinám Outlanderů. Ke které se přidáte vy?

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.