Pilgrims uvodka

Adventura Pilgrims přichází na telefony

18. 4. 2024
Zdroj náhledu: Amanita Design

Tak je to konečně tady, po necelých pěti letech od uvedení do Apple Arcade, které už letos v březnu opustila, zamíří Adventura Pilgrims do App Store a Google Play. Počin má na svědomí známé české studio Amanita Design, které už v roce 2003 založil Jakub Dvorský, jenž se proslavil známou hříčkou Samorost. Ve studiu vznikly ale i celosvětové úspěšné adventury jako Machinarium, Botanicula, Samorost 2 a 3 nebo Chuchel. 

O co v Pilgrims vlastně půjde? Jedná se o nelineární dobrodružnou hříčku odehrávající se v kulisách malebného království inspirovaného klasickými středoevropskými a východoevropskými pohádkami. V hlavních rolích se tak představí Čert, Loupežník, Tulák, Babka, Král s princeznou a samozřejmě Vodník. Československé hráče určitě potěší, že právě díky tomu, že se jedná o domácí tvorbu, budeme si moc užít hromady bláznivých a humorných hlášek.

Titul vychází z karetní minihry počinu Samorost 3. V té šlo o experimentování s různými kartami a dle jejich interakcí, ať už byly správné, či nesprávné, jste dostali odměnu v podobě animace nebo vtipu. V Pilgrims si tak budete moci dosyta užít různých překvapivých situací a jako hráči budete mít možnost je všechny objevit. Počin je vytvořený především pro telefony, takže nepřekvapivě bude stačit pouze palec u ruky a užijete si ho dosyta.

Zdroj: Amanita Design

Pilgrims vytvořil tým opět vedený Jakubem Dvorským, který si tentokrát vzal na starost nejen herní design, ale také celou grafiku. Té vdechnul život animátor Václav Blín a následně ji naprogramoval Michal Berlinger. O audio se postarala klasická dvojice Amanita Design Tomáš ‘Floex’ Dvořák a Tomáš ‘Moták’ Dvořák. Tak co myslíte, jak dopadne nejnovější česká adventura?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.