Chystá se další kniha ze světa Cyberpunku 2077

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @CyberpunkGame
Popularita Cyberpunku 2077 poslední týdny stoupá neuvěřitelným tempem k výšinám, jak jsme vás ostatně informovali prostřednictvím hned několika novinek. Nikoho nepřekvapí, že tomu velkou měrou pomohl animovaný seriál Cyberpunk: Edgerunners, který mimochodem sbírá jeden kladný ohlas za druhým, a pokud jste ho ještě neviděli, o hodně přicházíte. Není to však pouze jen o seriálu, vývojářský tým Cyberpunku 2077 údajně vychytal všechny fatální chyby, které titul sužovaly v době vydání, a nový obsah společně s chystaným rozšířením hráče zkrátka táhne do Night City jako magnet.

Night City se nepromítá pouze do videoherního a filmového průmyslu, ale již dávno prorazilo také do toho knižního. Studio CD Projekt RED na svých sociálních sítích sdílelo novinku týkající se plánu v roce 2023 vydat nový román s názvem Cyberpunk 2077: No Coincidence. Autorem bude polský spisovatel a scenárista Rafał Kosik. Příběh by měl pojednávat skupině cizinců, kteří se v Night City na vlastní kůži přesvědčí o tom, že je město skutečně tak nebezpečné, jak se o něm tvrdí. Skupinka složená z veterána, který se propadl až na samotné dno společnosti, agenta Militechu, počítačového blázna, terapeuta a ripperdoca je přinucena okrást konvoj převážející tajemný kontejner patřící Militechu. Nikdo z nich neví, co to ukradli, proč to ukradli a pro koho to ukradli. Tajemný zaměstnavatel je totiž zapomněl seznámit s podrobnostmi. I přes své markantní rozdíly budou muset spolupracovat, aby je město nepohltilo dříve, než bude pozdě.

Cyberpunk 2077: No Coincidence by se měl na prodejní pulty dostat ve druhé polovině roku 2023, konkrétně 8. srpna, skrze nakladatelství Orbit. Kniha by měla mít 384 stránek. Nezapomeňme, že si polské studio na svá bedra vzalo skutečně nelehké břemeno. Nejenže bylo oznámeno pokračování Cyberpunku 2077, ale zároveň s tím se tým CD Projekt RED vytasil se zaklínačskou trilogií a příslibem zcela nové IP… tak uvidíme.

Zdroj: twitter.com/cyberpunkgame, hachettebookgroup.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn